Висланий із Молдови керівник Sputnik виявився офіцером ГРУ та уродженцем України

Очільник російського пропагандистського видання Sputnik Молдова Віталій Денісов, якого 13 вересня видворили з Молдови через підозри втручання у внутрішні справи країни, є офіцером Головного розвідувального управління (ГРУ) РФ. Це виявили розслідувачі видання The Insider, передає NV.

Як з’ясували журналісти, Денісов є кадровим офіцером 72-го центру спеціальної служби (військова частина ГРУ № 54777). Ця структура займається інформаційними вкидами та дезінформацією іноземної аудиторії.

Денісов народився 1967 року у Закарпатській області, після школи вступив до Львівського вищого військово-політичного училища, де готували політруків і військових журналістів, йдеться у розслідуванні.

У 1992 році Денісов відмовився складати присягу Україні та разом з іншими відмовниками з училища перебрався до Москви. Там його поселили в офіцерському гуртожитку, що неподалік штаб-квартири ГРУ.

Там, як з’ясували журналісти, Денісов працював у газеті міноборони РФ Красная звезда, де в основному висвітлював діяльність десантних військ. Паралельно він публікувався у кількох інших виданнях, зокрема Трибуна за рубежом, яка фактично слугувала «дахом» для співробітників ГРУ, які шпигували за кордоном, видаючи їм «журналістські» посвідчення.

Пізніші сліди Денісова губляться. Журналістам вдалося з’ясувати, що у 2005 році він отримав від міноборони відомчу квартиру в Москві та нове офіцерське посвідчення АА 0014839.

У 2013 році Денісов працював у Головному слідчому управлінні Московської області. Журналісти не змогли встановити, чим він там займався.

За даними джерел видання, зі Слідчого комітету Денісов перейшов до 72-го центру спеціальної служби, що зокрема займається фейками. У 2020-му західні ЗМІ писали, що цей центр поширював фейки про коронавірус для англомовної аудиторії.

У 2016 році Денісову присвоїли звання полковника ПДВ, а у 2019-ому призначили головним редактором Sputnik у Південній Осетії.

Після цього він переїхав у Баку, де очолив радіостанцію. До того ж в азербайджанських ЗМІ Денісова називали не інакше як офіцером російської військової розвідки.

У 2022 році полковника Денісова направили до Кишинева — збирати інформацію і просувати прокремлівську повістку. Втім після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Sputnik у Молдові заблокували.

13 вересня 2023 року Молдова вислала Віталія Денісова через втручання у справи країни.

До цього Молдова видворила 45 російських дипломатів та інших співробітників посольства через їхні «недружні дії». Це сталося після того, як ЗМІ виявили, що спецслужби РФ стежать за владою Молдови через антени на російському посольстві.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації