В Україні розпочне роботу європейська служба контролю за грошима донорів
На базі Держаудитслужби запустять українську Службу координації боротьби з шахрайством (Anti-fraud coordination service, AFCOS), яка контролюватиме використання коштів міжнародних донорів. Про це розповіла голова ДАСУ Алла Басалаєва, пише Forbes Ukraine.
AFCOS вестиме статистику порушень та аналізуватиме, де можуть виникнути проблеми, зазначила голова ДАСУ. За її словами, для цього потрібні законодавчі зміни, водночас сама модель має всі шанси стати універсальною в контролі за коштами міжнародних донорів на відновлення України.
Басалаєва додала, що така модель працюватиме в межах бюджету ЄС, а саме багаторічної програми фінансування на 2021–2027 роки. Передбачено створення спеціального Українського фонду (Ukrainian Facility) на €50 млрд, контроль за витратами якого планується покласти, зокрема, на Держаудитслужбу.
Голова ДАСУ повідомила, що проєкт регламенту, який регулює Ukrainian Facility, вже пройшов перше читання в Європарламенті. Він визначає, що перевіряти витрати фонду будуть декілька установ. Від ЄС – це європейська Рада аудиторів (Board of Auditors).
А національних контролерів буде два – Держаудитслужба та Рахункова палата. Вони уповноважені проводити аудит і фінансові інспекції витрат, розповіла Басалаєва.
У липні цього року повідомлялося, що в Україні розпочали роботу над проєктом «Контроль витрат на відновлення», який передбачає створення системи незалежного від уряду моніторингу витрат бюджетних і донорських коштів. Як повідомило представництво ЄС, проєкт фінансується Євросоюзом. Для його реалізації планували розробити окрему онлайн-платформу Big Recovery Portal.
Ця платформа дасть змогу вести відкриту базу проєктів відновлення, моніторити витрати, аналізувати пріоритетність і доцільність проєктів, їхні ризики та можливі вади, а також залучати активних громадян і громадські організації до моніторингу.
У вересні президент США Джо Байден призначив колишню міністерку торгівлі США Пенні Пріцкер на посаду спецпредставниці з питань економічного відновлення України. Пріцкер керуватиме зусиллями США, щоб допомогти відновити українську економіку, працюючи в тісному контакті з українським урядом, союзниками, міжнародними фінансовими установами.
-
Перший американський понтифік. Що відомо про нового Папу Римського Льва XIV
-
З третього разу конклав обрав нового Папу Римського! Він обрав собі ім’я Лева XIV (НАЖИВО)
-
Байден вийшов в люди і зробив нові тривожні заяви...
-
Карні заявив Трампу в очі, що «Канада не продається». Реакція президента США
-
Ультраправий кандидат Джордже Сіміон, який може стати новим президентом Румунії, назвав допомогу Україні "невигідною" і вважає себе прихильником Трампа
-
Як британський Король Чарльз ІІІ віддавав честь українським солдатам на параді у Лондоні