В організмі Олексія Навального знайдені сліди "Новачка"

СТАРИЙ ЗНАЙОМИЙ "НОВІЧОК" /

Фахівці лабораторії Бундесверу виявили в організмі Олексія Навального сліди бойового хімічного отруйної речовини, за складом схожим з розробленим в Радянському Союзі отруйною речовиною "Новачок". Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на сайт уряду Німеччини. Ситуацію обговорили федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель, міністри закордонних справ країни, оборони, юстиції, фінансів і внутрішніх справ.

Раніше повідомлялося, що Берлін може ввести нові санкції проти Росії, якщо версія про отруєння політика підтвердиться. Олексій Навальний в ізольованому боксі під час транспортування в "Шаріте". Про виявлення отрути будуть проінформовані Організація із заборони хімічної зброї, Євросоюз і НАТО. МЗС Німеччини викличе до себе посла Росії. Берлін закликав російський уряд пояснити подію. Уряд Німеччини "найрішучішим чином" засудила напад.

Навальний був госпіталізований вранці 20 серпня з отруєнням неясного походження в Омську і був введений в стан штучної коми. Російські лікарі не змогли з'ясувати причину його захворювання, німецькі підозрювали отруєння інгібітором холінестерази, до цього класу речовин відносяться бойові отруйні речовини, наприклад, "Новачок".

Навальний з моменту доставки в лікарню в Омську знаходиться в комі. Минулої п'ятниці берлінська клініка "Шаріте", де він міститься, випустила звіт про стан здоров'я політика. Повідомлялося, що він підключений до апарату штучної вентиляції легенів, однак стан Навального стабільно. "Говорити про довгострокові наслідки отруєння ще занадто рано", - зазначалося в повідомленні.


Коментарі:
Більше новин по темі: