Уряд ПАР офіційно звернувся до суду за ордером на арешт Путіна

Уряд Південноафриканської Республіки офіційно звернувся до суду за ордером на арешт російського диктатора Володимира Путіна в разі, якщо той прибуде в країну.

Про це повідомляє головна опозиційна партія ПАР Демократичний альянс, пише NV.

«Національний директор державної прокуратури ПАР 17 липня 2023 року отримав офіційний запит від Міністерства юстиції та конституційного розвитку щодо видачі ордера на арешт Путіна», — ідеться в повідомленні.

Опозиція, яка раніше зверталася до суду з клопотанням зобов’язати уряд виконати ордер на арешт Путіна, стверджує, що це поступка її вимогам.

«Завдяки постійному політичному та юридичному тиску окружного прокурора з метою забезпечити дотримання міжнародних зобов’язань нашої країни уряд 17 липня 2023 року офіційно ініціював процес арешту Володимира Путіна, якщо він ступить на нашу землю», — ідеться в повідомленні.

Поїздка російського диктатора в ПАР мала стати першим його закордонним візитом після того, як 17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт Путіна за підозрою в депортації українських дітей до РФ і в скоєнні військових злочинів в Україні.

Путіна можуть заарештувати на території 123 країн, які ратифікували Римський статут (серед них ПАР).

Протягом кількох місяців у Кремлі не могли визначитися, чи вирушить диктатор на саміт, який відбудеться в Йоганнесбурзі 22−24 серпня.

У Південній Африці думали, як зробити так, щоб візит Путіна відбувся. В уряді навіть хотіли змінити законодавство перед самітом, щоб мати право вирішувати: заарештовувати чи ні лідерів країн, яких розшукує МКС.

Прокурора МКС підкреслив, що ПАР має вчинити «правильно», якщо диктатор таки приїде. 18 липня президент ПАР Сиріл Рамафоса заявив, що можливий арешт Путіна на саміті БРІКС означатиме оголошення війни РФ, і назвав таке рішення «неконституційним» і «нерозважливим».

19 липня в канцелярії президента ПАР повідомили, що замість Путіна на саміт БРІКС приїде глава МЗС Сергій Лавров. Пізніше в Кремлі це підтвердили.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації