Українці в Польщі масово стають жертвами шахраїв: що відомо про схему

Українці у Польщі стають жертвами шахрайських схем. Громадяни втрачають кошти через платіжний механізм ВLІК. Про це повідомляє YAVP.

Як пише видання Апостроф, ВLІК є платіжним механізмом, через який можна оперативно здійснювати розрахунки в стаціонарних чи онлайн-магазинах, у мобільних застосунках, знімати готівку у банкоматах, робити перекази, використовуючи номер телефону. Для розрахунків у BLIK не треба платіжних карт.

Шахрайська схема у Польщі

Як повідомляють журналісти, шахраї просять в українців платіжний код BLIK через месенджери або акаунти у соцмережах. Там пишуть у приватні повідомлення та видають себе за нібито членів родини чи друзів. Закликають терміново позичити кошти і підштовхують створити код платежу по телефону та надати його.

Можуть видавати себе за працівників банків у телефонній розмові. Просять підтвердити особу клієнта, запитують про залишок на рахунку чи суму коштів. Українці, боячись втрати гроші, розкривають інформацію. Після чого шахраї створюють BLIK-код, який нібито має заблокувати доступ до рахунку, проте насправді за його допомогою знімають кошти у банкоматі.

Також можуть зламати акаунти біженців у соцмережах. Після чого шахраї пишуть від імені людини повідомлення друзям та родичам і просять позичити кошти. Просять BLIK- код, а позичене обіцяють повернути невдовзі.

Використовують шахрайські схеми і під час продажу товарів на OLX. Жертва може виставити оголошення і отримати повідомлення в додатку WhatsApp від шахраїв, які видають себе за клієнтів.

Уберегтися від шахрайства можна тільки, коли людина перевіряє, кому надає коди мобільних платежів. Не варто ділитися персональними даними, навіть якщо їх вимагає банк.

Треба перевіряти суму під час переказів через BLIK. Не переходити за посиланням, яке отримали з невідомих мобільних номерів. Перед входом у банківський рахунок треба перевіряти правильність веб-адреси.

І найголовніше:


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації