Україна не стане членом НАТО одразу після саміту у Вільнюсі — Салліван

Україна не стане членом Північноатлантичного Альянсу внаслідок саміту НАТО, що пройде у Вільнюсі 11-12 липня.

Про це під час брифінгу 7 липня заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван, пише Суспільне.

"Україна не стане членом НАТО внаслідок цього саміту. Ми будемо обговорювати, які кроки необхідно зробити", — сказав він.

Раніше координатор стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявляв, що на саміті НАТО у Вільнюсі обговорюватимуть питання довгострокової безпеки України, допомогу, а також післявоєнну відбудову.

Керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов своєю чергою казав, що саміт Північноатлантичного альянсу, який відбудеться наступного тижня у Вільнюсі, найімовірніше, не зможе виправдати очікувань українців щодо перспектив вступу у НАТО.

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30 союзників.

Президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО"не на часі".


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації