Угода Угорщини з Газпромом. МЗС України викликає угорського посла, офіційний Будапешт — посла України

В Угорщині вважають, що критика Україною угоди Будапешта з російським Газпромом порушує суверенітет країни.

Голова Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сийярто заявив, що після критики України газової угоди Будапешта з Газпромом його відомство викликає посла України. Про це він заявив в своєму Facebook.

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто (Фото: Reuters)

Позицію України з газового питання він назвав недружньою і охарактеризував її як спробу порушити суверенітет Угорщини та її національну безпеку.

«Цей крок недружелюбний після безлічі субсидій (ШВЛ, медичне обладнання, догляд за солдатами, відпочинок дітей, фінансування інвестицій), які Україна отримала від нас ... Зараз ми звернулися до посла України в МЗС », - написав Сійарто.

У коментарі для НВ речник МЗС України Олег Ніколенко заявив, що Київ аналогічно запрошує посла Угорщини, «щоб донести принципову позицію» з питання транспортування газу в обхід України.

«Транспортування газу в обхід України підриває національну безпеку нашої держави і енергетичну безпеку Європи, а нову угоду Угорщини з Газпромом завдає серйозного удару українсько-угорським відносинам», - йдеться в повідомленні представника міністерства.

Відзначається, що українська сторона зробить рішучі заходи для захисту національних інтересів.

Нагадаємо, що 27 вересня уряд Угорщини і Газпром підписали довгостроковий контракт про постачання російського газу до кінця 2036 року (На 15 років з можливістю зміни умов через 10 років). Згідно з контрактом, Газпром буде постачати в Угорщину 4,5 млрд кубометрів газу в рік: 3,5 млрд куб. м через Сербію (По газопроводу Турецький потік) і 1 млрд куб. м - через Австрію.

У МЗС України заявили, що розчаровані рішенням Будапешта підписати контракт з Газпромом про постачання газу в обхід України.


Коментарі:
Більше новин по темі: