У Вірменії партія Пашиняна приголомшливо виграла парламентські вибори: Кремль робив ставку на "місцевого Медведчука" Кочаряна

На дострокових виборах до парламенту Вірменії перемогла партія виконувача обов'язків прем'єр-міністра Нікола Пашиняна "Цивільний договір" – 53,92%. На другому місці йде блок другого президента Вірменії Роберта Кочаряна "Вірменія" – 21,04%.

Про це повідомляє пресслужба Центрвиборчкому. Так, партія колишнього президента країни Сержа Саргсяна "Честь маю" набрала 5,23% голосів. За політсилу одного з найбільших вірменських підприємців країни Гагіка Царукяна "Процвітаюча Вірменія" віддали голоси 3,96% виборцівЮ - пише Обозреватель.

За інформацією ЦВК, підсумкова явка виборців склала 49,4%. Додамо, що 25 політичних сил боролися за право формування нового уряду. Прохідний бар'єр для партійних блоків – 7%, для партій – 5%.

Вибори у Вірменії приголомшливо виграла партія в.о. прем'єр-міністра Нікола Пашиняна

Підкреслимо, що право формувати уряд і висувати кандидата на пост глави уряду належить парламентській більшості. Партії Пашиняна не вистачило 0,08% голосів для формування кабімнета міністрів. Однак згідно з новим правилом на цих дострокових виборах, голоси тієї політичної сили, що не подолала бар'єр, пропорційно розподіляються між більш успішними кандидатами. Отже, партія Пашиняна добере 54% голосів, необхідних для формування уряду.

Як пише у Фейсбук відомий політичний оглядач Віталій Портніков, для того щоб відновити у дружній Вірменії «нормальність», Путіну і потрібна була перемога Кочаряна на цих виборах. І так, для цього була потрібна і поразка Вірменії у війні з Азербайджаном. Путін був зацікавлений у цій поразці, це був його урок неслухняним вірменам. Як анексія Криму та війна на Донбасі були уроком неслухняним українцям. Як війна проти Грузії і визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії були уроком неслухняним грузинам. Висновок повинен бути дуже простим: якщо народи хочуть нормально жити, вони повинні слухатися Путіна і не зазіхати на владу, яку підтримує Путін.

Москва робила ставку на “вірменського Медведчука” - Роберта Кочаряна

Тільки вірмени знову Путіна не послухалися. І це, звичайно, дуже серйозний сигнал. Сигнал, який демонструє, наскільки жителям країн пострадянського простору набридли «колишні», затяті корупціонери з минулого. Перемогу партії Пашиняна можна цілком вписати в один ряд з масовими протестами в Мінську після чергової фальсифікації результатів президентських виборів у Білорусі. Лукашенко набрид білорусам приблизно так, як вірменам – Кочарян і Саргсян.

Тож люди були готові голосувати в Білорусі за нікому не відому Світлану Тихановську – тільки щоб Лукашенка більше при владі не було. А у Вірменії – за того, хто програв війну, тільки щоб не допустити до влади путінського дружка.

Пашинян у Facebook написав, що в новообраному парламенті у партії ''Цивільний договір'' буде конституційна більшість, і вона формуватиме уряд.

Додамо, що парламентські вибори в Вірменії пройшли 20 червня. Вони були призначені після протестів на тлі збройного конфлікту з Азербайджаном у Нагірному Карабасі.


Коментарі:
Більше новин по темі: