У США наполегливо шукають "крота", який злив у мережу секретні документи: американських партнерів заспокоюють

Після витоку секретних даних із Пентагону у Вашингтоні відразу ж вийшли на зв'язок зі своїми союзниками в Європі та Близькому Сході. Американські ЗМІ пишуть, що як тільки секретні дані потрапили до мережі, представники Пентагону, розвідки та Держдепу США вийшли на зв'язок з іноземними колегами, щоб їх заспокоїти.

Журналісти Politico стверджують, що розвідки США, Канади, Британії, Австралії та Нової Зеландії запросили Вашингтон провести брифінг. Аналогічні запити надіслали до ЦРУ, ФБР та Офісу директора Нацбезпеки. Однак відповіді наразі немає.

Тим часом у Європі та Близькому Сході цікавляться у Вашингтона, як іде справа у пошуку винного у витоку інформації, коли США видалять ті документи, що вже "гуляють" по Мережі, і які кроки робить Білий дім, щоб у майбутньому подібної НП не було.

Напередодні у Пентагоні та Білому домі визнали факт витоку секретної інформації у Мережу. В адміністрації президента США поки що не знають, хто за цим стоїть і скільки ще документів у руках тих, хто їх викладає до мережі.

Хвилюється з цього приводу й Україна, яка давно турбується за таємність інформації, якою вона ділиться зі США. Експерти повідомляють, що поки що ситуація зависла в повітрі, а відносини США з союзниками можна назвати кризовими, пише Діалог.

Востаннє подібна історія трапилася з WikiLeaks, коли в період з 2006 до 2021 року в Мережі публікувалися "чутливі документи". Екс-аналітики американської розвідки не пам'ятають, щоби колись у Мережі з'являлося так багато "достовірної інформації". Більше того, всі ці документи потрапили до Мережі миттєво, без будь-якого аналізу, як це було з файлами Сноудена.

У США поки що й самі не знають, що сталося і яким чином секретні дані потрапили до Мережі. Напередодні Кірбі дав зрозуміти, що зараз спецслужби займаються цим питанням, детально вивчаючи кожен із опублікованих документів, аби зрозуміти: чи реальний він, чи фейковий.

Журналісти Politico пишуть, що в Україні до витоку інформації підійшли насторожено. З одного боку, документи щодо України не вплинуть на перебіг війни в країні. Але, з іншого боку, у МО України з'явився ще один біль голови. Не виключено, що у майбутньому сценарій із секретними документами може повторитися.

У Держдепі США запевнили, що «злив» документів Пентагону не завадить Америці надавати Україні всі види необхідної допомоги. В українській розвідці раніше заявили, що документи — підробка та спецоперація спецслужб РФ.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації