У Швейцарії завершилося перше засідання Саміту миру: ключові моменти

У Швейцарії завершилося перше засідання Глобального саміту миру. На Саміті загалом беруть участь представники 92 держав та восьми міжнародних організацій. Сторони обговорюють бачення мирного процесу, з якого буде розроблена спільна стратегія досягнення справедливого миру, пишуть БУКВИ.

Сьогодні, 15 червня, на першому Саміті обговорили три початкові пункти Формули миру:

  • ядерна безпека;
  • продовольча безпека;
  • звільнення полонених та депортованих військових та цивільних.

Також за словами Президента України Володимира Зеленського, Саміт дасть змогу глобальній більшості зробити конкретні кроки у сферах ядерної та продовольчої безпеки, а також у поверненні військовополонених і всіх депортованих осіб, зокрема українських дітей.

Нагадаємо, що Зеленський наголосив, що Росію не запросили на саміт, оскільки Кремль не зацікавлений у мирі.

Скріншот відео

“Тут немає Росії – чому? Тому що якби Росія була зацікавлена ​​в мирі, війни б не було. Ми повинні разом вирішити, що означає справедливий мир для світу і як його можна досягти справді довготривалим шляхом”, – сказав він.

Зеленський заявив, що коли план дій буде погоджений всіма, тоді його покажуть представникам Росії, щоб на другому саміті миру "ми могли зафіксувати реальний кінець війни".

"Тут немає Росії. Чому? Бо якби вона була зацікавлена у мирі, то не було б війни. Ми повинні вирішувати разом, що означає справделивий мир для світу та яким чином він має бути досягнутий у справді тривалий спосіб. Стутат ООН є основою для нас. А потім, коли план дій буде на столі, погоджений всіма та прозорий для народів, тоді його буде прокомуніковано представникам Росії таким чином, щоб на другому Саміті миру ми могли зафіксувати кінець війни. Зараз ми починаємо цей шлях. Разом ми маємо довести, що об’єднаний світ є світом миру", – сказав глава держави.

Президент Франції Емманюель Макрон сказав, що одним із ключових пріоритетів Саміту має бути забезпечення ядерної безпеки навколо Запорізької АЕС.

Скрін трансляції

Він додав, що члени Альянсу повинні “не погоджуватися на будь-яке самовдоволення щодо нападів на цивільні цілі та інфраструктуру в Україні. Це воєнні злочини”.

“На карту поставлено наші міжнародні правила та можливість мати мир всюди. Тому що, розпочавши цю війну, Росія спочатку вирішила бути імперіалістичним режимом. Цей саміт є важливою віхою, щоб підтвердити нашу прихильність основним принципам міжнародного права”, — сказав Макрон.

Президент Фінляндії Александр Стубб закликав якнайшвидше розпочати подальші переговори, оскільки “мир – це… завжди процес”.

“У нас 1300 кілометрів кордону з Росією… Росія вторглася до Фінляндії під час Другої світової війни, ми втратили 10% нашої території, включаючи землю, де народилися мої дідусь і бабуся, і де народився мій батько”.

Президент Фінляндії Александр Стубб. Скрін трансляції

Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович заявив, що він за той мир, де “жертви не повинні капітулювати і залишити агресору свою власну територію”.

Водночас представник Саудівської Аравії на Саміті закликав Україну і РФ піти на “важкі компроміси” для закінчення війни.

Нагадаємо, що президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила світовим лідерам, що замороження війни Росії в Україні є “рецептом майбутніх загарбницьких воєн”.

“Заморожування конфлікту сьогодні, коли іноземні війська окупували українську землю, – це не вихід. Це рецепт майбутніх загарбницьких воєн. Замість цього ми повинні підтримувати всеосяжний, справедливий і стійкий мир для України. Такий, який відновить суверенітет України та її територіальну цілісність”, – наголосила вона.

Урсула фон дер Ляєн. Скрін трансляції

Відповідаючи на запитання, чи Захід занадто налякався Володимира Путіна, щоб допомогти Україні перемогти його, прем’єр-міністр Ріші Сунак сказав, що Велика Британія “нікуди не йде”, а союзники будуть “з Україною стільки, скільки потрібно”.

Фото: Reuters

“Важливо, що на саміті G7 за останні кілька днів ми досягли знаменної угоди, щоб переконатися, що Росія платить за військову підтримку та економічну реконструкцію України, використовуючи захоплені російські активи”, – сказав Сунак.

Після засідання учасники Саміту зробили спільне фото. Хтось із присутніх вигукнув “Слава Україні” й лідери світу відповіли: “Героям Слава!”.

Завтра, 16 червня, відбудеться друге засідання Глобального саміту миру.

Скріншот відео

У Швейцарії в Люцерні, куди зараз прибувають десятки світових лідерів на Глобальний саміт миру, родичі українських військовополонених вийшли на демонстрацію.


На швейцарському курорті Бюрґеншток у суботу, 15 червня, офіційно стартував перший Саміт миру. На саміті обговорюватиметься ядерна безпека, продовольча безпека та гуманітарний вимір – обмін полоненими та повернення викрадених дітей. Результати саміту будуть передані Росії.

Президент Володимир Зеленський свою промову на першому пленарному засіданні інавгураційного Саміту миру розпочав словами: «Сьогодні день, коли світ наближає справедливий мир», пише Укрінформ.

«101 держава та міжнародна організація сьогодні присутня на саміті, і це неймовірний успіх, наш спільний успіх, всіх тих, хто вірить, що об’єднаний світ, Об’єднані Нації сильніші, ніж будь-який агресор», – зазначив Президент України.

Президент відзначив, що на інавгураційному першому Саміті миру його учасники сфокусуються на трьох пунктах.

«Перший пункт – це радіаційна та ядерна безпека. Другий – це продовольча безпека. Третій – звільнення полонених і депортованих осіб, дорослих та дітей, військових, цивільних, чиї життя були зламані війною. Ми сфокусуємося на цих першочергових пунктах Формули миру і в процесі роботи над ними можемо досягти угоди та створити план дій для кожного пункту Формули», – сказав Зеленський.

Вказуючи, які наслідки може принести Саміт, він відзначив: «Перше, це довести, що повернення безпеки насправді можливе. Друге, це надати реальний план, щоб кожен крок до миру працював – від ядерної та продовольчої безпеки до звільнення полонених та депортованих осіб, до повного завершення війни без загрози її нового початку. Я вірю, що це можливо. Немає жодної потреби винаходити велосипед, коли Статут ООН вже визначає підвалини миру та нормального співіснування народів».

Президентка Швейцарії: Саміт формуватиме основи для справедливого миру

Під час саміту у Бюргенштоці не буде досягнуто остаточного порозуміння у питанні завершення війни в Україні, його мета - створити основи для справедливого і тривалого миру. На цьому під час відкриття першого Саміту миру у Бюргенштоці наголосила президентка Швейцарії Віола Амгерд, передає кореспондент Укрінформу.

Фон дер Ляєн - на Саміті миру: Замороження конфлікту в Україні призведе лише до нової війни

Будь-яке замороження конфлікту в Україні не призведе до миру, але стане передумовою для нової загарбницької війни. Саме тому Україна потребує всеохоплюючого та стійкого миру з дотриманням принципів Хартії ООН, які є важливими для всіх країн світу. Про це сьогодні під час виступу на Саміті миру заявила Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Гарріс про «мирні» ініціативи Путіна: Це не мир, а капітуляція

Віцепрезидентка США Каміла Гарріс вважає пропозиції російського диктатора Володимира Путіна щодо умов миру в Україні пропозицією капітуляції, а не щирим шляхом до припинення війни.

Перемир’я без серйозних переговорів і встановлення справедливого миру призведе лише до такого небезпечного для всіх сценарію як поява ще одного замороженого конфлікту. Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц на Саміті миру у Швейцарії 15 червня, передає кореспондент Укрінформу.

Путін не зацікавлений у справжньому мирі - Сунак

Світу потрібен мир, але не за рахунок капітуляції України - Макрон

“Ця війна не лише жорстока і сповнена злочинів, вона імперіалістична й колоніальна за своєю природою. Кремль намагається зробити українців і їхніх дітей рабами, використати українські ресурси, знищити їхню культуру та позбавити Україну права вільно обирати свій шлях розвитку й безпекові гарантії”, - заявив президент Польщі Анджей Дуда.

Саме Україна має вирішити, коли можливо почати діалог з Росією - президент Євроради

Прем’єрка Данії: Якщо ми не відстоюватимемо наші принципи, то чого ми всі вартуємо

Україна значно зміцнила свої позиції на шляху до миру - президент Фінляндії

Мир в Україні має бути справедливим, без зміни кордонів - прем’єр Японії

Росія має усвідомити свої кордони та кордони сусідів - Зурабішвілі

Мелоні розповіла, які країни нададуть Україні кредит на $50 млрд

«Сполучені Штати, а також Канада, Велика Британія та, ймовірно, Японія, в межах своїх конституційних обмежень, уже оголосили (і нададуть) кредит (Україні – ред.) у розмірі близько $50 мільярдів», - сказала очільниця уряду Італії Джорджа Мелоні на пресконференції за підсумками саміту лідерів G7. За словами Мелоні, наразі європейські країни не беруть участі в цьому кредиті.

Мир має базуватися на територіальній цілісності України - Санду

Іспанія допомагатиме Україні стільки, скільки знадобиться - прем'єр Санчес

Хорватія не підтримає домовленості, що передбачають капітуляцію України - прем’єр

Президент Гани: Африканський континент особливо постраждав від російської агресії

Гана засуджує російську агресію проти України як прояв імперіалізму і колоніалізму великих країн проти менших. Африканський континент особливо постраждав від російської війни в Україні, відтак ключовим є досягнення миру, де українська Формула є хорошою основою.

Аргентина усвідомлює цінність миру та безмежно підтримує Україну - президент Мілей

«Мирні пропозиції» Путіна більше схожі на пропаганду, ніж на реальні кроки - Мелоні

США виділять Україні $1,5 мільярда енергетичної допомоги

Австрія виділила ще €10 мільйонів на допомогу українцям

Після Саміту Чилі активно долучиться до реалізації конкретних пунктів Формули миру - Жовква

Зеленський на полях Саміту миру подякував Патріарху Варфоломію за допомогу українцям

Катар готовий вивчити механізми для досягнення мирного рішення - прем’єр на Саміті

Президент Кенії: Агресія РФ проти України - невиправдана, але Москва має бути за столом переговорів

Саудівська Аравія «має добрі стосунки з обома сторонами й сподівається на мир» - глава МЗС

На зображенні може бути: 4 людини та текст


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації