У Чернівцях урочисто відкрили мурал «Птахи волі і свободи», як символ європейської солідарності. Такий же мурал є у румунській Сучаві
Сучава (Румунія) та Чернівці (Україна) об’єднані мистецтвом, завдяки програмі транскордонного співробітництва Румунія-Україна відтепер мають однаковий мурал, як символ європейської солідарності.
25 червня у Чернівцях відбулося урочисте відкриття другого муралу великих розмірів – символу багаторічної транскордонної співпраці між Румунією та Україною.
Робота під назвою «Птахи волі і свободи» передає меседж підтримки та дружби через сучасне мистецтво муралу, наголошуючи на європейських цінностях і відзначаючи важливий момент: завершення проектів, що фінансуються в рамках Спільної операційної програми Румунія-Україна, і перехід до нової Програми співпраці Interreg NEXT.
Новий мурал у Чернівцях продовжує маніфест солідарності для наших українських партнерів і є частиною кампанії «Звернення до України», започаткованої влітку 2022 року, в День європейської співпраці #Interreg. Зроблена на фасаді Центру дитячої та юнацької творчості у Чернівцях, ця робота є копією малюнку на Національному коледжі «Міхай Емінеску» в Сучаві, підкреслюючи послання #StandWithUkraine.
Урочисте відкриття відбулося у святковій атмосфері, за участі представників місцевої влади Чернівців, співавторів та бенефіціарів програми. Мерія міста Чернівці відіграла важливу роль у реалізації цієї ініціативи.
На урочистому відкритті була присутня авторка твору «Птахи волі і свободи» Тетяна Лебеденко – талановита 17-річна дівчина з Одещини. ЇЇ присутність додала події автентичності, підкресливши потенціал молодого покоління зробити внесок у краще майбутнє. Тетяна розповіла про джерело натхнення для створення цього малюнку та підкреслила важливість європейських цінностей для свого покоління.
Художній колектив Буковинського мистецького центру в Чернівцях доповнив святкову атмосферу музичними інтерпретаціями румунською та українською мовами, підкресливши таким чином культурні зв’язки між громадами Сучави та Чернівців.
Тетяна є переможницею конкурсу, організованого програмою співпраці Румунія-Україна влітку 2022 року до Дня європейського співробітництва. На конкурс було подано понад 60 робіт молоді з Румунії та України, з яких було обрано шість робіт-фіналістів, а переможця було визначено шляхом публічного голосування на сторінці Interrreg NEXT Румунія-Україна у Facebook.
У період 2014-2020 років програма «Румунія-Україна» із загальним бюджетом 66 мільйонів євро профінансувала 66 проектів співпраці, здійснених у партнерстві з державними органами, неурядовими організаціями та іншими державними установами по обидва боки кордону, що принесло інвестиції та переваги для громад у прикордонному регіоні. Територія програми включає повіти Сучава, Ботошани, Тулча, Марамуреш, Сату-Маре з Румунії та Чернівецьку, Івано-Франківську, Закарпатську і Одеську області з України. Кошти були спрямовані на відновлення транспортної інфраструктури, модернізацію та оснащення медичних закладів, шкіл та університетів, відновлення туристичної привабливості прикордонного регіону, підготовку влади та населення до надзвичайних ситуацій.
-
"Ми закриємо кордони Америки": Перші заяви Трампа і його команди
-
«Переосмислення Мінських угод»: FT розкрило план Трампа щодо завершення війни в Україні
-
Трамп оголосив себе новообраним президентом. Більшість провідних ЗМІ країни підтверджують його перемогу
-
Трамп стає 47-м президентом США. Що це означатиме для України?
-
Вибори у США. Як рахуватимуть голоси американців, що треба для перемоги і чому Трамп і Гарріс б’ються за «хиткі» штати
-
Чи стане жінка президентом США: за кілька годин до виборів оприлюднено нове соцопитування