У Брюсселі проходить дев’ятий Рамштайн. Остін гарантував підтримку контрнаступу ЗСУ, Резніков обіцяє «дуже продуктивний день»

У вівторок, 14 лютого, у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі проходить дев’ята зустріч у форматі Рамштайн — засідання Контактної групи з питань оборони України.

На подібні засідання з весни минулого року зазвичай збираються представники оборонних відомств понад 40 країн світу. Україну на черговій зустрічі традиційно представляє команда у складі представників Міноборони, розвідки, Генерального штабу ЗСУ та дипломатів. Напередодні дев’ятого Рамштайну міністр оборони України Олексій Резніков, який очолює делегацію, озвучив головні питання порядку денного, які обговорюватиме у штаб-квартирі НАТО Контактна група з питань оборони України:

— захист українського неба, зокрема «через залучення авіаційної платформи» (вочевидь, йдеться про перемовини щодо надання Україні західної авіації);
— розбудова «танкової коаліції»,
— формування запасу міцності по боєприпасах,
— тренінгові програми для українських воїнів,
— стабільність підтримки України: питання логістики, обслуговування, ремонту техніки, практична реалізація «військового шенгену».

Резніков також підкреслив «надзвичайно високий темп» обговорень допомоги України та заявив, що поточна «залученість та підтримка» партнерів України дають привід для оптимізму перед черговим Рамштайном.

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк нагадав, що Україні необхідна ефективна бронетехніка, далекобійні ракети, а також штурмова та винищувальна авіація. Все це, за його словами, обговорять на зустрічі в Брюсселі. «Рамштайн — це такий аналітичний центр, де всі можуть обговорити етап війни, який настає. Сьогодні у нас етап війни про перехоплення ініціативи перш за все, — пояснив Подоляк 12 лютого в ефірі телемарафону. — Росія накопичила свій остаточний ресурс, багато мобілізованих. Вони правда, може, не так підготовлені, як ті, які спочатку заходили на територію України, але між тим їх дуже багато. Друга складова — це бронетехніка, яку Росія нам підігнала, скільки могла знайти. Третя складова — артилерія, яку теж РФ підігнала звідусіль. Тому на Рамштайні буде проговорюватися, що нам потрібно для того, щоб ефективно протидіяти всьому цьому», — сказав Подоляк.

Одразу після цієї зустрічі в Брюсселі також відбудеться дводенне засідання міністрів оборони країн Альянсу (14−15 лютого), головуватиме на ньому генсек НАТО Єнс Столтенберг. Олексій Резніков теж візьме участь у цій зустрічі Альянсу.

В режимі онлайн NV стежить за перебігом та результатами дев’ятого Рамштайну 14 лютого:

Норвегія поставить Україні 8 танків Leopard 2. Норвегія оголосила, що направить в Україну вісім бойових танків Leopard 2 німецького виробництва та іншу техніку. У заяві прем'єр-міністра Норвегії Йонаса Гара Стьоре йдеться про те, що «як ніколи важливо підтримати боротьбу України за свободу». Заява була зроблена наступного дня після телефонної розмови Стьоре із Зеленським.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вважає малоймовірним, що в короткостроковій перспективі Україна чи Росія зможуть здобути перемогу, тому союзникам Києва важливо розставити правильні акценти для запланованих поставок озброєнь ЗСУ, щоб Україна могла ефективно захищатися від російської агресії. Про це Пісторіус заявив сьогодні у Брюсселі.

Допомога «з неба». Рєзніков пожартував про винищувачі для України перед засіданням у форматі Рамштайн

Під час короткого спілкування з журналістами перед початком зустрічі репортери запитали Олексія Резнікова, яку військову допомогу сподівається отримати Україна. У відповідь український міністр показав журналістам зображення винищувача — судячи з фото, він розгорнув нагрудну хустку з кишені свого костюма. На уточнююче запитання про те, звідки він чекає такої допомоги, Резніков відповів: «З неба».

Фото: Olivier Matthys/Pool via REUTERS

Очільник Пентагону пообіцяв Україні допомогу у весняному контрнаступі

«Контактна група [засідання у форматі Рамштайн] чітко вказує на те, що ми продовжуватимемо підтримувати боротьбу України за свободу у довгостроковій перспективі […]. І ми допоможемо Україні просуватися під час весняного контрнаступу», — наголосив міністр оборони США Ллойд Остін, відкриваючи засідання групи з питань оборони України у Брюсселі.

Він запевнив Україну в безстроковій підтримці її свободи та суверенітету «Майже рік тому Путін почав своє не спровоковане та невиправдане вторгнення. Путін думав, що його війська захоплять Київ і повалять демократично обраний уряд. Він думав, що світова спільнота змириться з цим», — сказав Остін, нагадавши, що ці розрахунки диктатора не справдилися.

«Але нам все ще багато потрібно зробити разом. Ми маємо посилити нашу увагу. Україна має термінові потреби і потребує допомоги у цей критично важливий момент», — сказав глава Пентагону.

Він наголосив, що мета Контактної групи — не лише надати зброю, а й забезпечити довготривалі можливості для ЗСУ. Глава Пентагон висловив упевненість, що єдність країн навколо України лише зростатиме. Він зазначив, що війна стосується не лише права України жити у світі та безпеці, але також визначає, у якому світі житимуть «наші діти».


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації