Трамп збирається вивести США з НАТО у разі перемоги на виборах 2024 року: у Байдена відреагували

Скандальний експрезидент США і кандидат від республіканської партії на президентських виборах США 2024 року Дональд Трамп у разі своєї перемоги планує вивести США з НАТО.

Про це пише ТСН із посиланням на Rolling Stone.

Зазначається, що Дональд Трамп хотів вивести Сполучені Штати з НАТО під час свого першого терміну, але його неодноразово відмовляли від цього високопосадовці адміністрації. Готуючись до можливого другого терміну в Білому домі, лідер республіканців на президентських виборах 2024 року вже обговорює, як він зможе це зробити, якщо НАТО не задовольнить його вимоги.

Він і його союзники-політичні диваки також розмірковують над тим, як він може різко згорнути американську участь в НАТО до простої "резервної" позиції, як каже Трамп. Експрезидент Штатів заявляє, що взагалі не хоче, щоб у вищих ешелонах адміністрації були "любителі НАТО". Такі слова на адресу давнього альянсу лунали, зокрема, під час розмов, пов'язаних з російською війною, яка триває в Україні.

Нині Трамп продовжує висловлювати готовність до повного виходу США з НАТО. Однак він припускає, що цього можна було б уникнути, якби альянс, який він колись назвав "застарілим", поступився його новим вимогам. Йдеться, зокрема, про його бажання, щоб неамериканські члени Альянсу ще більше і різко збільшили свої витрати на оборону, а також переоцінку основоположного принципу, згідно з яким напад на одного члена рівнозначний нападу на всіх.

Передвиборча кампанія президента Джо Байдена відреагувала на такі зухвалі наміри Дональда Трампа. Аммар Мусса, речник кампанії Байдена, сказав, що такі заяви доводять, що Трамп "дбає лише про себе".

"Погрози Дональда Трампа послабити НАТО і стати на бік Володимира Путіна підривають силу Америки на світовій арені і загрожують нашій національній безпеці. На посаді президента Дональд Трамп провів чотири роки, підлабузнюючись до диктаторів і роблячи нашу країну менш безпечною. Думка про те, що він відмовиться від наших союзників, якщо не доможеться свого, підкреслює ту правду, яку ми вже знаємо про Дональда Трампа: єдина людина, про яку він піклується, - це він сам", - сказав Аммар Мусса.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації