The Economist: Українські злодії відмовилися від контактів із росіянами: "Ми не зрадники"

The Economist опублікував матеріал про трансформацію злочинного світу через війну: українські злодії відмовилися від контактів із росіянами, оскільки не зрадники. Вторгнення Росії в Україну сильно зачепило злочинний світ в обох країнах, і зростання торгівлі наркотиками, контрабандною зброєю та людьми не єдині наслідки війни, випливає з дослідження The Economist.

Війна зруйнувала канали контрабанди зброї, наркотиків і тютюну, які давно працювали, та тому створила "середовище неприйнятного ризику для міжнародного незаконного обігу", цитує The Economist звіт уряду США.

До війни через Україну йшли глобальні поставки нелегальних товарів. Через східні регіони країни, охоплені конфліктом з 2014 року, йшла контрабандна "супермагістраль" до Росії. Україна була одним із маршрутів постачання героїну в Європу, а з чорноморських портів в Азію й Африку везли зброю, цитує Діалог.

Тепер шляхи контрабанди йдуть через інші країни, наприклад, наркотики везуть через Іран, а тютюнові вироби - через країни Балтії, розповів The Economist фахівець з міжнародної злочинності та російських спецслужб, політолог Марк Галеотті.

Примітно, що переважна більшість представників українського злочинного світу перестала співпрацювати зі своїми російськими колегами: "Ми злодії, ми проти будь-якої держави, але ми вирішили, що ми за Україну", - ділиться один із них.

Як пояснює Галеотті, "одна справа, коли тебе вважають злочинцем, але зовсім інша - зрадником".

Наслідки зачепили і Росію: Кремль після початку війни зобов'язав зарубіжну російську мафію ділитися прибутком: частина доходів перераховується на "чорні рахунки", якими користуються російські шпигуни для покриття своїх витрат. Злочинців вербують і для того, щоб допомогти з поставками електронних компонентів в обхід санкцій.

В Україні через війну може зрости обіг наркотиків і нелегальної зброї, зазначає видання, до того ж ризики пов'язані з майбутнім відновленням країни, на яке, за розрахунками Світового банку, потрібно 411 мільярдів доларів. Такі великомасштабні проекти можуть бути здобиччю мафії, яка здатна отримати доступ до земельних ділянок, субсидій і ліцензій.

Війна також створила ризики для торгівлі людьми. Статистичні моделі ООН, засновані на історичних трендах, показують, що жертвами злочинців можуть бути до 100 тисяч осіб, виходячи з того що близько 5 млн українців отримали статус тимчасового захисту в Європі. Проблема торгівлі людьми через війну існує, але вона менша, ніж очікувалося, сказав виданню чиновник Europol.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації