Столтенберг і Сунак висловилися про падіння ракети в Польщі: причина всьому - війна росії проти України

Прем'єр Британії Ріші Сунак озвучив важливий висновок про ракетний удар по Польщі

Ріші Сунак заявив, що падіння ракети на території країни-члена НАТО не було б, якщо... Учорашній інцидент у Польщі, де боєприпас, що впав, призвів до загибелі двох людей, - результат розв'язаної Путіним кривавої війни в Україні.

Прем'єр-міністр Британії Ріші Сунак відреагував на НП у країні, яка входить до Північноатлантичного альянсу. Він не став говорити на тему, чия це була ракета, але зробив чіткий і однозначний висновок.

Місце потрапляння ракети у Польщі. Фото телеграм-каналів

"Нічого з цього не сталося б, якби не вторгнення Росії в Україну. Це жорстока реальність путінської війни", - цитує слова чиновника The Guardian.

Кремль війною проти України несе загрозу іншим країнам та руйнує світову економіку, зазначив Сунак. З висловлюваннями британського прем'єра повністю солідарний канцлер ФРН Олаф Шольц . Причина - загарбницька війна росії.

Уламок ракети, який впав у Польщі

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що доказів того, що влучання ракети по Польщі було спланованою атакою, немає.

Він припустив, що ракету було випущено силами української ППО, проте провини України в НП немає.

На пресконференції у Брюсселі 16 листопада Столтенберг сказав, що розслідування триває, проте "попередній аналіз показує, що інцидент, ймовірно, був викликаний ракетою української ППО, яка була випущена для захисту української території від атак російських крилатих ракет", пише Sky News.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг

"Але дозвольте мені прояснити, що це не провина України. Росія несе остаточну відповідальність, оскільки вона продовжує свою незаконну війну проти України", – наголосив генсек НАТО.

Столтенберг зазначив, що союзники по Альянсу висловили "найглибші співчуття у зв'язку з трагічною загибеллю людей" та "тверду солідарність" з Польщею.

"НАТО єдине, і ми завжди робитимемо все необхідне для захисту всіх союзників", – додав генсек.

Він також розповів, що НАТО значно збільшило свою присутність у східній частині Європи, і це збільшило можливості протиповітряної оборони.

На питання, чи була трагедія в Польщі "найнапруженішим" моментом, з яким НАТО зіткнулося під час війни в Україні, Столтенберг відповів: "Я завжди намагаюся ранжувати різні інциденти".


Ракетний інцидент у Польщі виявив розбіжності всередині НАТО

Польща, місце падіння ракети
Фото: Reuters

НАТО продовжує розслідувати ракетний інцидент у Польщі. Але те, як країни відреагували на цей інцидент до того, як стали відомі факти, є показовим, пише BBC News Україна.

Україна відразу звинуватила Росію. Президент Зеленський назвав це "російською ракетною атакою на колективну безпеку" і "значною ескалацією". А міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що інцидент не був результатом роботи української ППО, назвавши таке припущення "теорією змови" з боку РФ.

Така риторика починає виснажувати терпіння деяких західних дипломатів. Вони побоюються, що часом максималістські формулювання та вимоги Києва можуть посилити так звану втому від України серед союзників.

Країни Балтії, що межують з РФ, поспішили закликати до колективної оборони НАТО.

"Кожен сантиметр території НАТО має бути захищений", - написав у твіттері президент Литви Гітанас Науседа.

Інші балтійські члени альянсу заявили, що цей інцидент став приводом для ще більшої військової підтримки України.

Прем'єрка Естонії Кая Каллас заявила, що Захід має надати Україні більше військової, гуманітарної та фінансової підтримки.

Міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс зазначив, що у відповідь на удар Росії НАТО міг би надати Польщі й Україні "додаткову протиповітряну оборону".

Водночас перша реакція Сполучених Штатів та інших західних країн полягала в тому, щоб закликати до спокою і дочекатись фактів.

Було очевидне бажання уникнути будь-якої ескалації, яка могла б спричинити колективну військову відповідь НАТО. Американські посадовці були одними з перших, хто припустив, що ці ракети є частиною української системи ППО.

Цей інцидент показує, що під час війни трапляються помилки. Деякі з ракетних комплексів застаріли. А з огляду на масштаби ракетних ударів, дивно, що подібних інцидентів не було раніше.

Однак події останніх 24 годин свідчать: якщо війна знову зачепить територію НАТО, реакція може бути не такою згуртованою й однорідною, як деякі могли б очікувати.


Нагадаємо, раніше президент Польщі Анджей Дуда також заявив, що немає жодних ознак того, що падіння ракети на територію Польщі 15 листопада було умисним нападом на цю державу.

– 15 листопада дві ракети російського виробництва впали на територію села Пшеводув у Люблінському воєводстві Польщі, внаслідок чого загинуло двоє людей. На місці вибуху утворилася велика вирва.
– У зв'язку з подією в Польщі було скликано термінове засідання уряду, на якому ухвалено рішення про підвищення боєздатності країни. Також стало відомо, що НАТО проведе термінову зустріч на прохання Польщі за ст. 4 Статуту Альянсу.
– Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що поважає заяву Кремля про "непричетність" до падіння ракет у Польщі. Турецький лідер зазначив, що "не думає, що це стосується РФ".
– Прем'єр-міністр Великобританії Ріші Сунак заявив, що влучання ракет по польській території не було б, якби Росія не вторглася в Україну.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації