Що означають російські сигнали про готовність до переговорів щодо України: оцінка ISW

Російські вимоги щодо “нейтралітету” України і мораторію на розширення НАТО завжди були і залишаються одним з головних виправдань вторгнення путіна на українську територію, і будь-яка гіпотетична поступка щодо цих вимог означала б серйозний стратегічний і риторичний відступ з боку кремлівського вождя, на який він навряд чи зважиться в даний час. Про це пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни ISW в своєму щоденному звіті., пише Інформаційний спротив.

Російські заклики до українського “нейтралітету” – це вимоги, щоб Україна внесла зміни до своєї Конституції, щоб вилучити зобов’язання щодо набуття членства в НАТО і зобов’язань не вступати до НАТО або ЄС.

Аналітики зазначають, що вимоги щодо такого “нейтрального статусу” є метою десятилітніх зусиль путіна, спрямованих на те, щоб вимагати змін у НАТО, які послабили б Альянс до такої міри, що він був би не в змозі стримувати або перемогти майбутню російську агресію у Східній Європі.

При цьому у звіті вказується, що путін навряд чи піде на поступки, оскільки він не припинить переслідувати свою мету контролювати Україну і послабити НАТО, якщо тільки не зазнає рішучої поразки.

У проаналізованих джерелах інформації зазначається, що російські публічні особи можуть імітувати зацікавленість у поступках щодо місця України в західних інституціях, намагаючись спонукати Захід до випереджувальних поступок щодо територіальної цілісності України.

У повідомленнях про відкритість путіна до переговорів через негласні канали не згадується про готовність росії відмовитися від будь-якої окупованої української території. Російські офіційні особи продовжують вказувати на те, що максималістські цілі путіна не виключають анексії росією окупованих українських територій або додаткових територіальних завоювань в Україні.

В огляді додають: вступ України до ЄС і НАТО є тривалим процесом, який не стане можливим одразу після будь-якого припинення вогню, досягнутого переговорами, і росія може спробувати тимчасово вдавати згоду з цими вимогами, щоб якнайшвидше зміцнити контроль над окупованими територіями.

Експерти наголошують: ISW продовжує вважати, що будь-яке припинення вогню піде на користь росії, надаючи їй час для відновлення і перегрупування для майбутніх наступальних кампаній з тими ж максималістськими цілями і подальшого територіального захоплення в Україні.

При цьому фахівці додають, що “немає жодних підстав вважати, що путін не відмовиться від будь-яких зобов’язань дозволити Україні інтегруватися в західні політичні, економічні та військові інститути, доки російські військові можуть переслідувати свої цілі, щоб не дати Україні це зробити”.

Вони при цьому нагадують: путін вже порушив попередні зобов’язання рф не порушувати суверенітет і територіальну цілісність України, включно з Кримом, взяті в 1991 і 1994 роках.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації