Сенат США наблизив остаточне голосування законопроєкту про допомогу Україні

Сенат зробив наступний крок на шляху до прийняття законопроекту HR 815 щодо міжнародної допомоги, який включає Україну.

Про це повідомила пані посол України в США Оксана Маркарова у Facebook.

"67 сенаторів, при 60 необхідних, підтримали рішення про зупинення дебатів по заміні оригінального тексту законопроекту HR 815 на текст, раніше запропонований сенатором П.Мюррей (Д) (сенаторка Патті Мюррей, тимчасова президентка Сенату США — ред.), проти проголосували 27 сенаторів", — повідомила Маркарова.

Наступним процедурним кроком, за словами Оксани Маркарової, є голосування за затвердження заміні тексту. Тут потрібний 51 голос.

Голосування може відбутися не раніше, аніж через 30 годин з моменту припинення дебатів, тобто понеділка 12 лютого 2024 року.

"Перед голосуванням сьогодні Сенат відхилив клопотання сенатора М.Лі (Р) (американский сенатор-республіканець Майк Лі — ред.), який є прихильником ізоляціонізму, про перегляд рішення щодо розгляду HR 815, яке могло зупинити подальший розгляд. При необхідних 51, це рішення підтримало 40 сенаторів", — повідомила Маркарова.


Деталі цього голосування також повідомив журналіст Ростислав Демчук на своїй сторінці у Фейсбук.

У Сенаті США пройшло ключове процедурне голосування щодо законопроекту про виділення допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню на $95 млрд. Його підтримали 16 республіканців, незважаючи на те, що екс-президент Дональд Трамп раніше зажадав від Сенату, щоб допомога іншим країнам надавалась лише у борг. І хоча Сенат рідко засідає у вихідні, а крім того, вчора відбувся Супербоул – фінал чемпіонату з американського футболу - засідання таки відбулось і це вселяє оптимізм.

Демократи та республіканці в Сенаті разом із Білим домом розробили законопроект про допомогу Україні, Ізраїлю, партнерам в Індо-Тихоокеанському регіоні, а також про захист південного кордону США. Однак, документ не пройшов процедурне голосування. У зв'язку з цим, допомога союзникам зараз розглядається окремо від питання захисту американо-мексиканського кордону.

Очолюваний демократами Сенат проголосував 67 проти 27 на рідкісній недільній сесії, щоб усунути останню процедурну перешкоду у питанні допомоги іноземним державам.

Ухвалений Сенатом законопроект передано до контрольованої республіканцями Палати представників. І це буде найголовнішим етапом у подальшій долі цього багатостраждального документу.

Київ вважає ці гроші вирішальними, оскільки вони витрачаються на оборону проти вторгнення Росії в Україну. I $62 млрд, , слід сказати, це зовсім немала сума для підтримки України у її боротьбі з Росією, написав Ростеслав Демчук.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації