Путін запропонував три варіанти дій «вагнерівцям», які брали участь у заколоті

У понеділок, 26 червня, російський диктатор Володимир путін виступив з відеозверненням і запропонував бойовикам ПВК Вагнер, які брали участь у спробі заколоту, три варіанти дій.

путін подякував тим бойовикам і ватажкам групи Вагнера, які прийняли «єдине правильне рішення» і не пішли на «братовбивче кровопролиття», а зупинилися на останньому рубежі.

Російський диктатор запропонував бойовикам або продовжити службу в Росії, підписавши контракт з Міністерством оборони, або повернутися до своїх родичів. Також путін згадав про обіцянку відправити охочих до Білорусі і наголосив, що виконає обіцянку, яку дав, цитує NV.

Він наголосив на тому, що це буде вибір солдатів, які «усвідомили свою трагічну помилку».

«Сьогодні у вас є можливість продовжити службу в Росії, підписавши контракт із Міністерством оборони або іншими силовими структурами. Або повернутися до своїх родичів і друзів. Хто захоче поїхати в Білорусь, обіцянка, яку я дав, буде виконана. Вибір залишається за кожним із вас. Це вибір солдатів Росії, які усвідомили свою трагічну помилку», — наголосив Путін.

Російський диктатор Володимир Путін визнав, що кількох російських льотчиків було вбито під час збройного заколоту ватажка ПВК Вагнера Євгена Пригожина.

«Мужність, самопожертва полеглих героїв-льотчиків уберегли Росію від трагічних руйнівних наслідків», — сказав диктатор під час відеозвернення.

Також Путін подякував російським військовим, які нібито «встали на шляху в заколотників, зберегли вірність обов’язку, присязі та своєму народу». Також диктатор вважає, що збройний заколот «все одно був би придушений».

24 червня бойовики Вагнера без опору з боку російських військових узяли під контроль військові об'єкти РФ у Ростові-на-Дону та Воронежі.

Також із «важливою заявою» 26 червня мав виступити білоруський диктатор Олександр Лукашенко. Однак, пізніше його пресслужба заявила, що виступ переноситься на вівторок, 26 червня.

Увечері 24 червня ватажок ПВК Вагнер Євген Пригожин виїхав із Ростова-на-Дону, де сили ПВК Вагнера раніше за лічені години взяли під контроль головні військові об'єкти. Він заявив, що зупиняє похід на Москву і поверне вагнерівців «у польові табори згідно з планом».

У пресслужбі білоруського диктатора Олександра Лукашенка стверджували, що він нібито цілий день вів переговори з Пригожиним, і той погодився «зупинити рух територією Росії», а його бойовикам натомість пообіцяли «гарантії безпеки». У Кремлі сказали, що справу про збройний заколот Пригожина закриють, вагнерівці повернуться до «тилових таборів», а сам він поїде в Білорусь.


Заколот Пригожина завдав безпрецедентного удару
по іміджу Путіна — Bloomberg

Незважаючи на те, що російському диктатору Володимиру Путіну вдалося в останній момент запобігти появі найманців у Москві, його імідж правителя сильно похитнувся, повідомляє NV з посиланням на Bloomberg.

З посиланням на джерела видання стверджує, що Путін проігнорував неодноразові попередження про наближення важкоозброєних бійців Вагнера до Москви, чим «шокував своїх наближених».

Натомість російський лідер дозволив найманцям підібратися так близько, що регіональній владі довелося задіяти танки і підключати військових для оборони.

«Це рідкісний випадок, коли оцінки події в Москві і на Заході багато в чому сходяться», — йдеться в матеріалі.

США та ЄС теж вважають, що по репутації та абсолютній владі Путіна завдано потужного удару. І неоднозначна угода з ватажком ПВК Вагнер Євгеном Пригожиним, який погодився не йти на Москву, зовсім не означає повернення до статус-кво.

Путін вже над прірвою. Що буде з диктатором після бунту Пригожина і чому їхня «угода» це ще не кінець історії. Протистояння в російській владі далеко не закінчено, пише Bloomberg.

(Використано карикатури з іноземних ЗМІ)


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації