Путін введі войска? Депутати невизнаного Придністров'я вирішили звернутися до влади росії по «захист» від Молдови. Відома реакція Москви

Депутати невизнаного Придністров'я на з'їзді в середу, 28 лютого, звернулися до Ради Федерації та Державної Думи країни-агресора Росії з проханням про «захист» регіону нібито через «тиск Молдови».

Як пишуть Новости Приднестровья, у зверненні депутатів сказано, що Росія «є гарантом і посередником у переговорному процесі», пише NV.

Депутати невизнаного Придністров'я також звернулися до ООН, щоб та припинила «порушення Молдовою прав і свобод громадян Придністров'я». Вони також стверджують, що ймовірні провокації можуть призвести «до ескалації напруженості».

У документі згадують ОБСЄ, Міжпарламентську Асамблею держав СНД, парламент ЄС і Міжнародний комітет червоного Хреста.

Депутати просять забезпечити цивілізоване врегулювання «конфлікту», під яким мається на увазі нібито «тиск Молдови» на регіон.

У Кишиневі заявили, що з'їзд так званих депутатів спланований придністровськими сепаратистами та Кремлем.

Уряд Молдови не бачить ризиків для ескалації ситуації після сьогоднішнього з'їзду "депутатів" невизнаної "ПМР", на якому вони звинуватили Кишинів у "економічному тиску" на "Придністров'ї" та звернулися за "допомогою" до Росії. Відповідну заяву зробив речник Кабміну Молдови Даніел Воде, передає "Європейська правда" .

Він назвав з'їзд чисто пропагандистською подією, спланованою сепаратистами в Тирасполі і Кремлем, і зазначив, що цей прийом не заслуговує на увагу іноземних ЗМІ і напружених заголовків. "Ми не бачимо небезпеки дестабілізації" , - додав він. За словами Воде, Кишинів продовжує уважно стежити за розвитком ситуації та вважає, що громадяни, які проживають ліворуч Дністра, також хочуть миру.

У Москві уважно розглядають усі звернення "з’їзду депутатів Придністров’я". Раніше учасники заходу нібито звернулися з проханням про допомогу до РФ.

Про це повідомляють ЗМІ країни-агресора з посиланням на першого заступника голови комітету Держдуми РФ у справах СНД Костянтина Затуліна. За його словами, перед тим відбудуться консультації з російським диктатором Володимиром Путіним.

"Звернення, як тільки воно надійде, буде розглянуто по суті. Я зараз не готовий ручатися за Раду Держдуми, яка, звичайно ж, із цього приводу обговорюватиме все і робитиме це на основі консультацій з президентом та МЗС РФ", – сказав він.

Окрім того, в міністерстві закордонних справ Росії підтвердили цю інформацію.

"Захист інтересів мешканців Придністров'я, наших співвітчизників – один із пріоритетів. Усі прохання завжди з увагою розглядаються російськими профільними відомствами", – зазначили в російському відомстві.

22 лютого у ЗМІ почали ширитися повідомлення, що «депутати усіх рівнів» під час з'їзду 28 лютого у столиці невизнаного Придністров'я можуть звернутися з проханням прийняти регіон до складу РФ. Зокрема, про це заявив місцевий опозиціонер і активіст Геннадій Чорба.

25 лютого в ГУР Міноборони заявили, Придністров'я не буде звертатися до Володимира Путіна із проханням приєднатися до РФ.

Інститут вивчення війни (ISW) в одному зі своїх лютневих зведень повідомляв, що Кремль проводить інформаційні операції проти Молдови, дуже схожі на ті, які Москва використовувала перед вторгненням в Україну у 2014 і 2022 роках.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації