Путін готується не до завершення, а до великої та тривалої війни в Україні —  Financial Times

Зміни, які були внесені до закону про мобілізацію в Росії, можуть свідчити про те, що російський диктатор Володимир Путін готується до більшої та тривалої війни, пише в колонці для Financial Times директор російського Центру Карнегі в Берліні Олександр Габуєв.

«Законодавство, яке дозволяє Кремлю посилати на війну ще сотні тисяч людей, свідчить про сумну правду: Володимир Путін не шукає виходу зі своєї катастрофічної війни в Україні, а готується до ще більшої війни», — зазначає Габуєв.

За новим законодавством РФ, уряд може надсилати повістки такій кількості чоловіків, якій забажає. Вік для обов’язкової служби збільшений з 27 до 30 років. Також як тільки одержувач повістки отримає електронне призовне повідомлення, то кордони Росії для нього будуть одразу закриті, цитує NV.

Габуєв зауважив, що попри тиск санкцій, поступове відвоювання окупованих територій Силами оборони України та конфлікт у російській військовій верхівці, Кремль вважає, що може продовжувати тривалу війну.

Кремль зберігає свій воєнний бюджет завдяки прибуткам від продажу енергоносіїв за минулий рік та гнучкості російських експортерів, які знайшли нових клієнтів у Китаї, пише аналітик.

На думку Габуєва, якщо тиск на бюджет Росії посилиться, російський центральний банк може прийняти рішення про девальвацію рубля. Такі дії можуть полегшити виплати солдатам, співробітникам оборонної промисловості і спецслужбам. А також це допоможе утримувати російську еліту та громадськість під тиском і дозволить Путіну зберігати свій політичний курс.

Аналітик вважає, що наразі головним завданням для Росії є можливість мобілізувати якомога більше людей, озброїти їх, навчити і відправити воювати.

«Ці кроки разом із масштабними державними інвестиціями у розширення виробництва зброї мають допомогти Путіну створити більшу та краще оснащену армію», — додав директор Центру Карнегі.

Він вважає, що паралельна тактика, яку використовує Кремль, полягає у придушенні економіки України з метою позбавити Київ усіх джерел надходжень, оскільки український бюджет залежить від життєзабезпечення західних союзників.

За словами аналітика, саме через це Москва вийшла із «зернової угоди» та завдала масованих авіаударів по портах, щоб знищити можливість відновлення угоди.

«Кремль сподівається, що швидке відновлення російської армії та поступове знищення української економіки та збройних сил призведе до зростання розчарування Заходу та зниження матеріальної підтримки Києва», — пише автор колонки.

А щоб прискорити цей процес і зламати волю Заходу, Росія погрожує ескалацією, включно з поширенням конфлікту на територію НАТО через бойовиків ПВК Вагнера у Білорусі.

Аналітик підсумував, що поки Путін залишатиметься при владі, то Росія буде спрямовувати всі свої ресурси на ідею про знищення та повну окупацію України.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації