Прем'єр Болгарії заявив, що Росія має вийти з території України без жодних умов. Зеленський і Денков підписали декларацію

Росія має без жодних умов вийти з території України і понести відповідальність за злочини, які вона скоїла, заявив прем'єр Болгарії Ніколай Денков.

Про це він сказав на пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським під час його візиту до Софії, пише NV.

«Болгарія послідовно підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, тому що ми впевнені, що незалежна і суверенна Україна є ключем до євроатлантичної безпеки в цьому регіоні. Росія повинна без жодних умов вийти з території України в її міжнародно визнаних кордонах, а також понести відповідальність за злочини, які вона вчинила», — зазначив Денков.

За його словами, Україна посідає важливе місце в пріоритетах Болгарії через історичну, географічну, культурну та мовну близькість між двома країнами.


Президент України Володимир Зеленський під час свого візиту до Болгарії 6 липня зустрівся з прем'єр-міністром Болгарії Николаєм Денковим. Україна і Болгарія, зокрема, підписали декларацію про євроантлантичну співпрацю, пише Суспільне.

"Підписали з премʼєр-міністром спільну декларацію, що засвідчує підтримку Болгарією нашої євроантлатичної інтеграції" — Зеленський

“Ми домовились сьогодні значно активізувати співпрацю оборонних відомств і загалом в оборонному секторі. Будьте певні, всім корисним безпековим досвідом, набутим у цій війні, ми обовʼязково поділимося з партнерами, щоб наша спільна сила стала більшою”, — сказав Зеленський.

Обговорили і оборонну допомогу, яку Болгарія надає Україні, зазначив президент.

“Конкретні деталі передачі поточного оборонного пакету. Розраховуємо на продовження такої співпраці, яка вже допомогла захистити багато життів. Ми ще продовжуємо розмову сьогодні, зокрема, про відновлення практики і реабілітації українців, українських воїнів. Також про навчання у Болгарії військово-медичного персоналу”, — сказав Зеленський.

Володимир Зеленський. Фото: Getty Images

Президент також запросив Болгарію взяти участь у відновленні України, зокрема, у відбудові освітньої сфери.

Також сторони обговорили енергетичну співпрацю.

“Енергетична незалежність і стабільність ринків є частиною безпекової архітектури кожної країни. Разом ми здатні дати нашим країнам більше гарантій стабільності в енергетиці і, що важливо, цінової привабливості для звичайних людей, звичайних споживачів. Ми маємо убезпечити людей від цінових криз”, — пояснив Зеленський.

Він додав, що радий, що енергетика стає одним з пріоритетів співпраці між Україною і Болгарією.

“Парламент Болгарії схвалив, і щойно міністри енергетики підписали відповідні меморандуми про співпрацю”, — наголосив Зеленський.

Також Зеленський і Денков обговорили взаємодію у сфері європейської євроантлатичної співпраці.

“Вже цьогоріч ми розраховуємо на початок переговорів щодо майбутнього членства України в ЄС. Підписали з премʼєр-міністром спільну декларацію, що засвідчує підтримку Болгарією нашої євроантлатичної інтеграції. Це вже 22-й такий пакет. Це дуже важливо і очевидно, більшість у Європі - за спільну безпеку”, — сказав Зеленський.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації