Потрапимо без ПДЧ: Столтенберг оголосив рішення саміту НАТО про Україну. Коли нас туди запросять - не відомо...

Саміт НАТО у Вільнюсі 11 липня ухвалив пакет рішень із трьох елементів щодо України, що стосуються, зокрема, і шляху України до членства.

Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції за підсумком першого дня саміту Альянсу, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

"Сьогодні союзники погодили пакет із трьох елементів, які наблизять Україну до НАТО. Перше – це нова багаторічна програма підтримки для України, яка уможливить перехід з радянських до натовських стандартів тренування та доктрин", – сказав Столтенберг.

Другий елемент, за словами генсека, – це утворення нової Ради Україна-НАТО, яка, як сказав Столтенберг, стане форумом для консультацій та ухвалення рішень, де "ми зустрічатимемось як рівні".

"Третє – ми підтвердили, що Україна стане членом НАТО, і погодились вилучити вимогу про План дій щодо членства (ПДЧ). Це змінить шлях України з двокрокового процесу до однокрокового процесу. Ми також дали зрозуміти, що ми оголосимо про запрошення Україні приєднатися до НАТО, коли союзники погодяться і будуть досягнуті умови", – заявив генсек.

Це сильний пакет для України і чіткий шлях до її членства у НАТО, запевнив генсек.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг не зміг назвати умови, за яких Альянс буде готовим запросити Україну стати членом блоку.

Про це Столтенберг сказав на пресконференції за підсумками першого дня саміту НАТО у Вільнюсі у відповідь на запитання кореспондент "Європейської правди".

Генсек НАТО Єнс Столтенберг

Раніше генсек повідомив, що саміт НАТО погодився вилучити вимогу про План дій щодо членства на шляху України до Альянсу. У той самий час союзники дали зрозуміти, що запросять Україну приєднатися до НАТО, "коли будуть досягнуті умови".

Столтенберг не став відповідати на запитання, яким чином визначатимуться умови, після яких Україну буде запрошено до членства. Натомість він сказав, що нинішнє рішення Вільнюського саміту є кроком вперед від рішення саміту у Бухаресті, на якому Україні відмовили у наданні ПДЧ.

"Те, що ми сказали в комюніке – це те, що Україна вийшла за межі вимоги Плану дій щодо членства. Лише тому, що Україна наблизилась значно більше до НАТО. Союзники, які брали участь у саміті в Бухаресті в 2008 році, дуже добре пам’ятають дискусії там. І, звичайно, дискусії зараз є кардинально іншими з багатьох причин.

Фото: ЕЕР

Не в останню чергу тому, що Україна перебуває під повномасштабним нападом Росії, але також тому, що Україна стала значно ближчою до цього Альянсу", – сказав Столтенберг.

У цьому контексті він нагадав про програми тренувань НАТО для України після 2014 року та постачання обладнання після повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року з подальшими тренуваннями.

"Україна демонструвала можливості, навички та ставала все більш інтегрованою з НАТО", – констатував генсек.

«Ми підтвердили, що Україна буде членом НАТО, і погодилися прибрати вимогу щодо Плану дій щодо членства. Це змінить український шлях до членства — з процесу, що складається з двох кроків, у процес одного кроку», — сказав генсек НАТО Єнс Столтенберг. під час прес-конференції за підсумками переговорів членів Альянсу.

Україна отримає запрошення, коли на це погодяться союзники та «будуть виконані умови», заявив він.

Водночас у межах саміту 11 країн-партнерів разом з Україною підписали меморандум, який визначає умови навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

Президент України Володимир Зеленський раніше жорстко розкритикував дискусії про потенційний шлях до членства України в НАТО.


Головне:

  • Президент України Володимир Зеленський приїхав у Вільнюс ввечері 11 липня, Сьогодні він візьме участь у спільній вечері з лідерами країн НАТО, а 12 липня — в інавгураційному засіданні Ради Україна-НАТО. Також президент України зустрінеться завтра на полях саміту з Джо Байденом
  • Ще до прибуття в Литву Зеленський оприлюднив заяву, у якій різко розкритикував країни НАТО за обговорення «слабких» формулювань без участі України: Зеленський стурбований, що Києву запропонують «умови» без чітких дат навіть для запрошення до членства, а не тільки для вступу в НАТО.
  • За словами генсека НАТО Єнса Столтенберга, на засіданні Ради Україна-НАТО Україні завтра запропонують шлях до членства.
  • Вже сьогодні стануть відомі деталі комюніке саміту, Україна отримає «позитивний і сильний» сигнал, запевнив Столтенберг. За його словами, головним предметом розгляду НАТО щодо України був пакет з трьох пропозицій: «програма практичної підтримки» для повної сумісності між ЗСУ і силами НАТО; рішення про створення Ради Україна-НАТО; пропозиція скасувати ПДЧ для України на її шляху в Альянс.
  • Низка країн на тлі саміту оголосили про посилення військової підтримки України. Серед них Франція, яка вперше надасть ЗСУ далекобійні ракети, та Німеччина, яка в новому пакеті на 600 млн євро передасть Україні кілька комплексів ЗРК Patriot.
  • Ще одним історичним результатом, який був досягнутий навіть до відкриття саміту, є згода Туреччини розблокувати членство Швеції в НАТО.

Зеленський заявив, що Бахмут є однією з найбільш визначальних битв свободи в Європи.

Цей наш бойовий прапор із Бахмута означає, що ніколи знову литовцям не доведеться битися проти російських солдатів ані під Вільнюською телевежею, ані в будь-якому іншому місці вашої столиці вашої країни.

Зеленський пообіцяв литовцям, що Литва буде винятково їхньою. Цей наш прапор означає, що ніколи знову не буде депортацій із країн Балтії в Сибір. Ніколи знову не буде поділів Польщі й приниження загарбниками Угорщини. Ніколи знову не буде танків у Празі та «зимових війн» проти свободи Фінляндії. Жодних окупацій у Європі більше не буде!


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації