Посол росії Кузьмін роздратований позицією Румунії і погрожує країні "певними наслідками" - західні ЗМІ

«росія не становить загрози», але з огляду на підтримку, яку надають Україні, коментарі про військову службу та підготовку населення до війни, а також розміщення «інших військ» на своїй території, Румунія має очікувати «певних наслідків», заявив посол росії в Валерій Кузьмін на пресконференції 7 лютого, пишуть американські ЗМІ.

Прес-конференція відбулася через кілька днів після інтерв'ю, яке дав голова румунської армії Влад Георгіце, який говорив про необхідність підготовки населення країни до наслідків військового конфлікту та висунув ідею добровільної військової служби, спрямованої на посилення застарілих резервних військ країни.

Глава румунської армії своїми заявами розпалює "військову істерику", заявив посол Кузьмін, якого цитує Europa Libera Romania.

"[Георгіце] виходить з передумови, що хтось загрожує Румунії ззовні, і цілком прозоро вказує пальцем на росію. росія не становить жодної загрози для Румунії. Але як тільки Румунія запросить ще більше військ і заявить про свою стурбованість військовою службою, то, безумовно, треба передбачити якісь наслідки. Ми відкрито говоримо про них, але в жодному разі не шукаємо війни", - сказав так званий посол країни-агресора в Румунії.

"Наші зусилля були спрямовані на те, щоб попередити румунську владу про можливе використання американських винищувачів на території Румунії в майбутніх військових операціях - ці літаки будуть передані Києву найближчим часом, навіть нещодавні новини про те, що деякі з них вже розгорнуті в Україні - проти російського населення або збройних сил, цей факт буде розглядатися Росією як безпосередня участь в українському конфлікті", – зазначив дипломатичний представник рф у Бухаресті.

Цей коментар, схоже, містить натяк на нещодавно виданий президентом Румунії Клаусом Йоганнісом дозвіл на розгортання сил швидкого реагування НАТО на національній території у разі, якщо цього вимагатиме військова ситуація в регіоні.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації