Парламентська Асамблея ОБСЄ визнала Росію спонсором тероризму, а «вагнерівців» — терористами

У вівторок, 4 липня, Парламентська Асамблея ОБСЄ визнала РФ державою спонсором-тероризму, а ПВК Вагнер — терористичною організацією.

Про це повідомила нардепка Євгенія Кравчук.

Кравчук зазначила, що члени ПА ОБСЄ ухвалили підсумкову декларацію. За її словами, у документі йдеться про те, що тероризм становить одну з найбільших загроз міжнародному миру і безпеці, а дії ПВК Вагнера від імені російського уряду можуть бути справедливо охарактеризовані як терористичні. У цьому контексті наголошується, що російський диктатор Володимир Путін особисто визнав, що Вагнер був «повністю фінансований» РФ.

Фото: Фейсбук Євгенії Кравчук

Крім того, Кравчук наголосила, що в декларації йдеться про те, що держави-члени ОБСЄ мають вжити заходів проти ПВК Вагнер, її афілійованих і правонаступницьких структур, зокрема шляхом оголошення їх терористичною організацією.

Кравчук підкреслила, що таке формулювання вперше закріплено в офіційному документі міжнародної організації.

«До речі, аналогічний термін „state sponsor of terrorism“ знає і законодавство США, також члени ОБСЄ. Сподіваюся, що це рішення стане каталізатором визнання держави-агресора спонсором тероризму не тільки в США, а й у всьому світі. Адже тероризм не повинен залишатися поза увагою та справедливими покараннями», — резюмувала народна депутатка.

Після одноденного бунту бойовиків ПВК Вагнер російський диктатор Володимир Путін дав «вагнерівцям» три варіанти дій, один із яких — заслання в Білорусь.

30 червня президент Володимир Зеленський на Ставці наказав головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному і командувачу ОК Півночі Сергію Наєву посилити кордон із Білоруссю. Водночас у ЗСУ говорили, що зараз загрози нового можливого наступу бойовиків на Київ немає і це стало б «самогубством».

Того ж дня ЗМІ повідомили, що недалеко від білоруського міста Осиповичі почалася активність на покинутій військовій базі. За даними ЗМІ, там можуть будувати польовий табір для «вагнерівців». У мережі також публікували супутникові фото можливого польового табору бойовиків ПВК Вагнера.

Представник ДСНС Андрій Демченко повідомляв, що Білорусь може розмістити на своїй території близько 8 тисяч найманців ПВК Вагнер.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації