НАТО на саміті в Мадриді затвердило комплексний пакет допомоги Україні

Члени НАТО під час саміту в Мадриді (Іспанія) затвердили комплексний пакет допомоги Україні. Країни висловили готовність підтримувати нашу країну у війні з Росією стільки, скільки потрібно.

Про це повідомив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг, виступаючи на пресконференції 29 червня. Її трансляція велася на Twitter-сторінці політика, пише Обозреватель.

Як заявив він, члени організації "погодилися зміцнити підтримку України, погодивши комплексний пакет допомоги".

Уточнюється, що до нього входять поставки пального, медобладнання, обладнання для протистояння біологічній, хімічній, ядерній зброї, засоби боротьби з дронами, а також комунікації.

У НАТО також вирішили, що допоможуть ЗСУ з часом перейти з радянського на більш сучасне озброєння, яке відповідає стандартам Альянсу.

"Сильна незалежна Україна є ключовою для стабільності євроатлантичного співтовариства... Україна може покладатися на нас так довго, як це потрібно", – цитує Столтенберга "Європейська правда".

Джо Байден та Єнс Столтенберг на саміті НАТО
Генсек НАТО Єнс Столтенберг і президент США Дро Байден
Прем'єр Канади Джастін Трюдо і Столтенберг у Мадриді
Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо і генсек НАТО Єнс Столтенберг

Додамо, що на цій триденній зустрічі (28-30 червня) лідери затвердили нову Стратегічну концепцію НАТО. У ній Росія названа найсерйознішою та найбезпосереднішою загрозою безпеці союзників.

А Швеція та Фінляндія отримали офіційні запрошення вступити до Альянсу.

Столтенберг назвав мадридський саміт "вирішальним і поворотним моментом для Альянсу" .


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації