Напад на Ізраїль: Почерку ХАМАС у діях основних груп немає від слова зовсім - військовий експерт

Пройшла доба після того, як у Південному Ізраїлі терористичне угруповання ХАМАС провело масштабну операцію, яку ще вчора я порівнював за рівнем підготовки, не з банальною терористичною, але військовою.

Почерку ХАМАС у діях основних груп немає від слова зовсім.

Те, що ми з вами спостерігали 7 жовтня, мало скидалося на класичні операції цього терористичного угруповання, а раптово еволюціонувати після десятиліть відсутності еволюції просто неможливо.

Насамперед, прорив здійснювався правильно та вивірено, двома ешелонами. У першому ешелоні йшли мобільні групи, на мотоциклах та пікапах, метою яких було швидке проникнення на територію Ізраїлю, в'їзд у міста та селища та генерація там терору. Це відволікало увагу поліції та військових на вогнища насильства у містах, тоді як за мобільними групами йшов другий ешелон.

Другий ешелон підчищав пройдені локації, організовував вивіз заручників, надавав тилову підтримку передовим групам. При цьому було грамотно, дуже грамотно застосовано тактику боротьби з важко броньованою технікою та авіацією.

Результатом стали небувалі втрати одного з найкращих танків у світі «Merkava Mk.4», що вже викликає низку питань щодо його зарахування до категорії одного з таких. Бабуїни зі смартфонами, що танцювали, знімали палаючі танки і глумлячі над тілами вбитих – це були не з першого і не з другого ешелону, яким було ніколи займатися цим огидним дійством. І саме бабуїни, що танцюють на трупах, – це і був класичний ХАМАС.

Важливою відмінністю цієї бійні від багатьох інших, які влаштовували терористи ХАМАС, було широке застосування засобів, не властивих палестинцям, зокрема – дрони-бомбардувальники, РЕБ, які глушили мобільний та спецзв'язок, хакерські атаки на ізраїльські інформаційні ресурси, поліцію та ЦАХАЛ. І всі ці дії проходили злагоджено, під акомпанемент масованої атаки РСЗВ ізраїльськими містами.

Окремо хочу звернути увагу на те, що низка інформаційних ресурсів, насамперед російських, поширювали повідомлення про застосування не властивих ХАМАС засобів, тих самих дронів, з підкресленням “з досвіду в Україні”, надаючи цим атакам українське забарвлення. Не наголошуючи на тому, хто цей досвід окрім української армії має, а самому факту, в контексті трагедії дискредитуючи саме слово “Україна”.

Через деякий час по російських майданчиках так само почали поширюватися різного роду відео з “подякою” від ХАМАС Україні за передачу засобів поразки, зокрема – РПГ-7.

І справді, є факти поразки танків "Merkava Mk.4" тандемними кумулятивними пострілами ПГ-7ВР "Резюме". Лише є нюанс. На багатьох відео терористи озброєні іранськими 73-мм PG-7T.

Отже, сама операція мала як військового порядку мети, а й масштабний інформаційний функціонал. Удар по репутації Ізраїлю. Активізація антиізраїльських сил. У свою чергу, росія скористалася цим терором, щоб дискредитувати Україну, а через продажні ЗМІ вже запускається наратив про те, що це військова допомога Україні послабила США, які стали менше допомагати Ізраїлю, наслідком чого і став цей масовий терор.

В інформаційному просторі пульсує одночасно з антиізраїльською риторикою, ще й антиукраїнською. Таке охоплення завдань, на землі, у повітрі, у кіберпросторі та в інформаційному просторі ХАМАС ніколи, ніколи б не зміг подужати. А тому, паралельно з тим, що потрібно зачищати гнізда цього терористичного угруповання з Сектором Газа, чим з успіхом зайнялися ЦАХАЛ з другої половини дня 7 жовтня, потрібно ще й запитати, а хто забезпечив перший і другий ешелон усім необхідним, для здійснення настільки масштабного. звірства. Відповісти на це питання, насправді, нескладно, але куди складніше зважитися на дії у відповідь, вже не тільки обмежуючись Сектором Газа.

Олександр КОВАЛЕНКО, військовий експерт
"Інформаційний спротив" (с)
Джерело: https://site.ua/alexander.kovalenko/sutki-posle-navodneniya-al-aksy-i79534l


ДО РЕЧІ:

Чому ізраїльська розвідка не змогла зупинити атаку з Гази — BBC

«Ми гадки не маємо, як це могло статися», — саме так відповіли ізраїльські офіційні особи на запитання журналіста BBC Франка Гарднера про те, як ізраїльська розвідка, маючи такі величезні ресурси, не помітила цього нападу.

Десятки озброєних палестинських бойовиків 7 жовтня змогли перетнути міцно укріплений кордон між Ізраїлем і сектором Гази, в той час як тисячі ракет були запущені з Гази по Ізраїлю.

Враховуючи спільні зусилля Шин-Бету (Загальної служби безпеки Ізраїлю), внутрішньої інформаційної служби Ізраїлю, Моссаду і його зовнішньої розвідувальної мережі та всіх потужностей Збройних сил Ізраїлю, дійсно дивно, що ніхто не передбачив це заздалегідь, пише аналітик.

Або якщо й передбачили, то не діяли.

Гарднер зазначає, що Ізраїль має чи не найкраще розгалужену й найщедріше фінансовану розвідувлаьну службу на Близькому Сході.

Країна має інформаторів і агентів серед палестинських бойовиків, а також у Лівані, Сирії та інших місцях. У минулому Ізраїль реалізовував чітко сплановані вбивства лідерів бойовиків, відслідковуючи кожен їх крок. До того ж, уздовж кордону встановлено камери, датчики руху, а також там є традиційні армійські патрулі.

Вважалося, що огорожа з колючим дротом була «розумним бар'єром», щоб запобігти саме такому проникненню, яке сталося під час атаки 7 жовтня. Та бойовики ХАМАС просто прорвали її бульдозерами, пробили дірки в дроті або потрапили в Ізраїль з моря й на парапланах.

«Підготувати такий скоординований, комплексний напад, включаючи накопичення та запуск тисяч ракет прямо під носом у ізраїльтян, мало б вимагати надзвичайно високого рівня оперативної безпеки з боку ХАМАСу», — пише Гарднер.

Тому, додає він, не дивно, що ізраїльські ЗМІ поставили питання перед військовим і політичним керівництвом своєї країни щодо того, як усе це могло статися.

Ізраїльські посадовці повідомили журналісту, що розпочалося велике розслідування, і ці питання, як вони кажуть, «будуть вивчати протягом років».

Наразі ж Ізраїль має більш нагальні пріоритети. Придушити бойовиків ХАМАС, що проникли в країну і вирішити проблему своїх громадян, які потрапили в полон.

Ізраїль також напевно намагатиметься знищити місця запуску ракет з Гази, що, вважає аналітик, є майже неможливим завданням і нагадує гру «вдар по кроту», оскільки їх можна запускати майже з будь-якого місця.

І, можливо, найбільшою турботою для Ізраїлю стане ось що: як вони можуть завадити іншим реагувати на заклики ХАМАСу до збройної відповіді та запобігти поширенню цього вогнища на Західному Березі, а можливо навіть залученню важкоозброєних бійців Хезболли на північному кордоні з Ліваном?


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації