"Мені за них соромно": ексочільник МЗС Польщі Сікорський різко розкритикував останні дії польської влади стосовно України

Колишній міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський розкритикував нещодавні дії польської влади щодо експорту українського зерна і заяви про припинення допомоги Україні. За його словами, такі дії руйнують репутацію Польщі. Про це Радослав Сікорський сказав в інтерв'ю RMF 24. Ексочільник польського МЗС зізнався, що йому соромно за владу своєї країни, пише Обозреватель.

"У мене таке враження, що останнім часом ми частіше викликаємо посла України, аніж Росії, що мені дуже не подобається. Це Росія веде агресію проти України, а не навпаки", – сказав Радослав Сікорський, відповідаючи на запитання, чи викликав би він також українського посла, якби сьогодні очолював МЗС.

Радослав Сікорський прокоментував слова президента України Володимира Зеленського, які він сказав у Нью-Йорку, про те, що деякі друзі України "допомагають підготувати сцену для московського актора", вочевидь маючи на увазі дії Польщі, Словаччини та Румунії щодо ембарго на українське зерно. Власне, через цю заяву Зеленського Польща й викликала посла України.

"Президент Зеленський бореться за життя своєї нації проти переважаючої агресивної сили, яка загрожує також Польщі. Ми повинні дуже симпатизувати та співчувати йому, коли він іноді заходить занадто далеко. І це не привід для міжнародних пліток, які руйнують репутацію Польщі", – сказав польський політик.

Водночас Сікорський розкритикував заяву президента Польщі Анджея Дуди, в якій він назвав Україну потопельником. Ексочільник МЗС вказав, що такі слова грають на руку Кремля і вже отримали звідти фідбек.

"Вже їх хвалять, і прессекретар вже хвалить президента Дуду за те, що ніколи не погоджувався з ним так, як з тим, що Україна – країна, що тоне. Для кого це?" – риторично запитав Сікорський.

Політик також прокоментував слова віцепрем’єр-міністра Польщі та голови провладної партії "Право і справедливість" Матеуша Моравецького про те, що Польща більше не надаватиме зброї Україні. Сікорський переконаний, що це передвиборчі ігри та наголосив, що вони лише допомагають російському диктатору Володимиру Путіну в його агресії проти України і можуть дорого коштувати Польщі.

"Путін чує це і починає сподіватися, що він зможе виграти цю війну. Навіть якби це було правдою, навіть якби виявилося, що наші склади майже порожні, навіщо він це говорить? Тому що вони змагаються за голоси з Конфедерацією, за антиукраїнські голоси. Вони повернулися до свого тупого націоналізму, який може дорого коштувати Польщі, бо єдиним переможцем у цій ситуації буде Путін", – заявив Сікорський.

Радослав Сікорський також розкритикував дії комісара ЄС із питань сільського господарства, члена Європейського парламенту, який представляє партію "Право і справедливість" Януша Войцеховського щодо експорту зерна.

"Він винен, що не зміг дбати про польські інтереси. Досі ми не маємо списку компаній, які на цьому заробили. Ми підозрюємо, що вони пов’язані або з ПіС (партія "Право і справедливість" – Ред.), або принаймні з урядом ПіС. Можна організувати транспорт і отримати європейську підтримку для дорожчого наземного транзиту через Європейський Союз. Натомість уряд ПіС атакує Євросоюз і атакує Україну, яка бореться за своє життя. Це обурливо. Мені соромно. Мені просто не вистачає слів, як вони взагалі можуть провалити цю справу", – наголосив Сікорський.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації