Лідери країн G7 домовилися безстроково підтримувати Україну — проєкт резолюції саміту

Лідери G7 зобов’язалися надавати безстрокову підтримку Україні, йдеться у їхній заяві на саміті, чернетку якої опублікувало видання Bloomberg.

"Ми продовжуватимемо надавати фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку та залишатимемося з Україною стільки, скільки буде потрібно", - йдеться у чернетці комюніке, пише НВ.

Очікується, що лідери "Великої сімки" пообіцяють подальшу військову підтримку Києву та запровадять нові санкції проти Москви.

Господар зустрічі, канцлер Німеччини Олаф Шольц сказав, що єдність західних лідерів по Україні була чітким посланням G7 президенту Росії Володимиру Путіну.

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон закликав Захід продовжувати підтримувати Україну та чесно визнавати можливі наслідки, які ця підтримка може мати для їхніх країн.

Президент США Джо Байден закликав до єдності - як у G7, так і в НАТО - перед російським вторгненням, заявивши, що Володимир Путін робить ставку на розкол Заходу.

Джонсон і президент Франції Еммануель Макрон погоджуються з тим, що конфлікт в Україні перебуває в критичній стадії і є "можливість переламати хід війни".

Країни G7 "поділяють ті самі цілі - перекрити кисень російській військовій машині, дбаючи при цьому про нашу економіку", - заявив Шарль Мішель, президент Європейської ради.

Великобританія, США, Канада і Японія заборонять імпорт російського золота, щоб підірвати здатність Москви фінансувати війну. Джо Байден запропонував, щоб інші члени G7 - Франція, Німеччина та Італія – ​​зробили так само.

А ще під час обіду лідери "Великої сімки" пожартували над очільником Кремля. Політики згадали фотосесію Володимира Путіна на коні з голим торсом, зроблену ще 2009 року.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації