Лідер румунських радикалів Клаудіу Тарзіу хоче анексувати Північну Буковину, та вийти з НАТО

Лідер АУР Клаудіу Тарзіу заявив, що хоче анексії деяких територій від України. У цьому ревізіоністському контексті Румунія буде змушена вийти з НАТО. Пізніше він був співпрезидентом АУР і є одним із відомих лідерів партії, пише румунська редакція видання Newsweek.

Клаудіу Тарзіу виголосив тріумфальну промову в Яссах, у якій заявив, що готовий пожертвувати членством Румунії в НАТО, анексувавши території від України – таким чином залишивши нас абсолютно беззахисними перед обличчям військових бажань Росії.

Клаудіу Тарзіу також є людиною, яка зі своєї керівної посади у великій партії в Румунії сказала росіянам, що він «готовий» об’єднатися з ними, лише через кілька днів після початку широкомасштабного вторгнення в Україну.

Ми не будемо по-справжньому суверенними доти, доки не реінтегруємо румунську державу в її природних кордонах! Південна Бессарабія, Північна Буковина, Земля Герца, Закарпаття — все, що було і є частиною румунської нації, повинно повернутися в межі кордонів однієї і тієї ж держави, сказав Тарзіу.

Він також наголосив, що необхідно налагоджувати відносини з Росією.

Клаудіу Тарзіу відомий тим, що за кілька днів після повномасштабного вторгнення Росії в Україну заявив — готовий «дати п’ять» росіянам. Тоді він перебував на керівній посаді в одній з найбільших партій Румунії.

«Я вважаю, що є необхідність розморозити відносини між Румунією та Росією, я визнаю необхідність хорошої співпраці між Румунією та Росією, я готовий це підтримати, але лише після того, як Росія доведе, що вона також хоче всього цього (тощо) ..." , - каже Клаудіу Тарзіу.

У фрагменті вище Тарзіу представляє своє бачення зовнішньої політики Румунії, тобто бачення AUR: ми розчавлені між «двома імперіями», які порушують наш «суверенітет». З цього приводу ми знаходимо, що офіційна позиція AUR полягає в тому, що НАТО, військовий альянс, для приєднання до якого Румунія доклала величезних зусиль – саме для того, щоб захистити нас від росіян, які вже вторглися до нас 12 разів – є лише однією з тих «імперій». ", з якою "нам доводиться мати справу", щоб забрати шматки України, пише inliniedreapta. (Очевидно, що “другою імперією” цей румунський радикал бачить ЄС - ред.).


Як пише УНІАН, в Румунії набирає популярності ультраправа партія "Альянс союзу румунів" (AUR), яка стала головною опозиційною силою країни. Зростання її популярності викликало занепокоєння в європейських столицях з приводу ризику того, що Румунія може стати ще однією країною ЄС, слідом за Угорщиною і Словаччиною, яка не бажає підтримувати Україну у війні з Росією, пише Financial Times.

Відзначається, що AUR, що в перекладі з румунської означає "золото", скористалася наростаючими антиукраїнськими настроями і пропагандою дезінформації, щоб збільшити свою підтримку серед виборців після виборів 2019 року приблизно до 20 відсотків.

Глава партії Джордж Сіміон займає третє місце за уподобаннями виборців на президентських виборах (близько 18 відсотків), поступаючись заступнику генерального секретаря НАТО Мірчі Джоане і прем'єр-міністру Марселю Чолаку.

"Будучи раніше маргінальною партією, яка очорняла етнічну угорську меншину і поширювала антивакцинальні теорії під час пандемії Covid-19, AUR зараз переключила увагу і зосередилася на Україні, заявивши, що війна "не наша", і закликаючи уряд припинити допомогу Києву і переосмислити свої відносини з Вашингтоном і Брюсселем", - пише видання.

AUR також виступає проти транзиту через Румунію сільськогосподарської продукції з України. Партія також проти того, щоб Бухарест продовжував постачати зброю до Києва і приймати у себе українських пілотів, які тренуються на винищувачах F-16.

Відзначається, що AUR також використовує деякі з тез угорського лідера Віктора Орбана - найближчого союзника Путіна в ЄС і НАТО, і її представники хвалять угорського прем'єра як зразок для наслідування в питаннях боротьби з ЛГБТК і протистояння брюссельському "диктату".


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації