Лідер польської опозиції Туск оголосив про перемогу на виборах

Польський опозиційний лідер Дональд Туск оголосив про початок нової ери для своєї країни, заявивши про перемогу на виборах та готовність сформувати новий демократичний уряд.

Про це Суспільне з посиланням на Агенцію АР.

Згідно з результатами екзит-полу Ipsos, три опозиційні партії отримали разом 248 місць у 460-місній нижній палаті парламенту Польщі. Найбільшою з груп є "Громадянська коаліція", яку очолює колишній прем'єр-міністр і колишній президент Європейського Союзу Туск. За даними екзит-полу, вона набрала 31,6% голосів.


ОНОВЛЕНО 11:00

Як свідчить пізнє опитування Ipsos для TVP, TVN та Polsat, партія «Громадянська коаліція» отримує 31% голосів. Станом на ранок понеділка, 16 жовтня, згідно з даними так званих пізніх екзитполів, у Польщі на парламентських виборах лідерство залишається за партією «Право і справедливість». Вона отримала 36,6% голосів, тобто має 198 місць. Про це повідомляє Rzeczpospolita. Як свідчить пізнє опитування Ipsos для TVP, TVN та Polsat, партія «Громадянська коаліція» отримує 31% голосів, «Третій шлях» набирає 13,5%, партія «Нові ліві» має 8,6%, а «Конфедерація» отримує 6,4%.За кількістю місць у Сеймі дані показують таке співвідношення: партія «ГК» – 161 місце, «Третій шлях» – 57 місць, «Нові ліві» – 30 місць, «Конфедерація» – 14 місць. Партія Bezpartyjni Samorządowcy отримує 2,4%, і не проходить до Сейму. Такі дані екзитполів показують, що за розподілом місць у Сеймі опозиція може мати явну більшість.


"Я багато років був політиком. Я спортсмен. Ніколи в житті я не був таким щасливим, що посідав, здавалося б, друге місце. Польща перемогла. Демократія перемогла. Ми усунули їх від влади", – сказав Туск своїм прихильникам. «Цей результат може бути кращим, але вже сьогодні ми можемо сказати, що це кінець поганих часів, це кінець правління беззаконня і несправедливості», – додав Туск.

Лідер "Права і справедливості" Ярослав Качинський визнав неоднозначний результат. Він сказав своїм прихильникам у своєму штабі, що результат його партії, який набрав майже 37% голосів, згідно з екзит-полом, був успішним, завдяки чому партія здобула найбільшу кількість голосів на трьох парламентських виборах поспіль.

"Ми повинні мати надію і також повинні знати, що незалежно від того, чи ми у владі, чи в опозиції, ми реалізовуватимемо цей політичний проєкт різними способами і не дозволимо зрадити Польщу", – сказав Качинський.

Якщо результат буде дійсним, і "Право і справедливість" буде єдиною партією з найбільшою кількістю місць, то вона, швидше за все, отримає першу можливість спробувати створити уряд.

Президент Анджей Дуда, який є союзником "Права і справедливості", повинен вибрати партію, щоб спробувати сформувати уряд.

Прем’єр-міністр Матеуш Моравецький заявив в ефірі Polsat News, що Дуда "довірить місію формування уряду переможній партії, і на цьому першому кроці ми, безумовно, спробуємо створити парламентську більшість".

Три опозиційні партії, "Громадянська коаліція" Туска, "Третій шлях" і "Нові ліві", балотувалися за окремими виборами, але з однаковими обіцянками витіснити "Право і справедливість" і відновити хороші зв’язки з Європейським Союзом.

Голоси все ще підраховувалися, і державна виборча комісія каже, що очікує отримати остаточні результати до ранку вівторка.

На карту поставлено здоров’я конституційного ладу нації, її правову позицію щодо прав ЛГБТК+ та абортів, а також зовнішні альянси країни, яка була ключовим союзником України після того, як Росія розпочала своє повномасштабне вторгнення.

На кону була також доля відносин Польщі з Україною. Партія "Конфедерація" виступала з антиукраїнським посланням, звинувачуючи країну у відсутності вдячності Польщі за її допомогу у війні Росії. Поганий результат цієї партії стане полегшенням для Києва.

У неділю, 15 жовтня, у Польщі відбулись парламентські вибори. За результатами екзитполів лідирує партія "Право і справедливість" — 36,8%, на другому місці — "Громадянська коаліція" — 31,6%, третє місце посідає партія "Третій шлях" з результатом у 13%. Національна виборча комісія обіцяє оприлюднити остаточні результати виборів до обіду вівторка, 17 жовтня. Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації