Колесникова порвала закордонний паспорт, щоб її лукашенківське КГБ не витурило за межі країни. У Білорусі формують загони самооборони для боротьби з карателями

ВІЙНА З ДИКТАТОРОМ /

Член Президії Координаційної ради білоруської опозиції Марія Колеснікова порвала свій паспорт при спробі її насильницького вивезення з території Білорусі. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на інформоване джерело, пише InfoResist.

“При спробі фактичної депортації вона порвала паспорт, і не могла бути пропущена прикордонниками на територію України”, – сказав співрозмовник агентства.

У свою чергу заступник глави МВС України Антон Геращенко зазначив, що білоруських опозиціонерів Антона Родненкова та Івана Кравцова насильно видворили з країни.

Він також підкреслив, що Марія Колеснікова залишилася на території Білорусі і всю відповідальність за її життя і здоров’я несе особисто Олександр Лукашенко.

Зв’язок з Колесніковою зник вранці 7 вересня. За розповідями очевидців, невідомі люди в масках схопили політика в центрі Мінська і затягли її в темний мікроавтобус з написом «Зв’язок». Пізніше стало відомо, що на зв’язок перестали виходити й інші члени Координаційної ради.

Затримання членів КС засудила в ПАРЄ лідер білоруської опозиції Світлана Тіхановська.

Державним ЗМІ Білорусі заявили, що зниклі опозиціонери проривалися через кордон. Хоча опубліковане ними ж відео спростовує це. Також ЗМІ повідомили, що Колесніковій не вдалося втекти — її затримали. ДПСУ повідомила, що в Україну прибули тільки Антон Родненков та Іван Кравцов.

Тим часом, Білоруська опозиція поширює інструкцію зі створення народних дружин і самооборони. Про це повідомляє Telegram-канал "Білорусь головного мозку."

Зокрема, громадян закликають обговорювати створення дружин в закритих чатах і обов’язково встановлювати паролі на телефони. Крім того, людям радять домовитися з представниками свого ЖКГ про те, що вони повинні слухати жителів або хоча б не надавати сприяння силовикам. Також рекомендується зробити так, щоб ніхто крім мешканців під’їзду і їх знайомих не міг потрапити в під’їзд.

На дахах будинків радять встановити власні системи відеоспостереження, а в’їзд у двір заблокувати. При появі силовиків необхідно оповістити інші дружини в загальних чатах.

“Обчислюйте посібників, стукачів і карателів. Якщо вони живуть поруч з вами, обов’язково розповідайте це іншим через листівки”, – сказано в повідомленні.

На мітингах дружини повинні захищати людей на підходах і відходах, а також попереджувати провокації влади, допомагати людям зі слабким здоров’ям і пенсіонерам. Мінімальний розмір групи оборони повинен становити 10-15 осіб.

У Мінську Співробітник МНС відмовився знімати з будівлі біло-червоно-білий прапор, незважаючи на вимоги силовиків


Коментарі:
Більше новин по темі: