Кілер був досвідчений: у мережі поширили відео, як в Еквадорі після мітингу вбили кандидата у президенти

В Еквадорі під час передвиборчого мітингу у місті Кіто застрелили кандидата у президенти Фернандо Вільявісенсіо. Під час події в столиці було здійснено близько 30 пострілів, правоохоронцям також вдалося знешкодити гранату.

Загиблий політик був затятим критиком корупції та організованої злочинності, тому його вбивство насамперед пов'язують із торговцями наркотиками. Про це повідомляє видання Reuters.

У мережу потрапив відеозапис, на якому видно, як кандидат у президенти Вільявісенсіо сідає в машину після передвиборчого заходу, і в цей момент лунають звуки пострілів. Поліція і міністерство внутрішніх справ Еквадору не відповіли на неодноразові прохання ЗМІ прокоментувати деталі вбивства, але президент Гільєрмо Лассо, який йде у відставку, підтвердив, що поліція благополучно знешкодила гранату, залишену вбивцями, цитує повідомлення Обозреватель.

Також глава держави назвав вбивство Вільявісенсіо політичним злочином, який має характер тероризму. Він додав, що це вбивство є спробою саботажу виборчого процесу.

Після смертельної стрілянини в Еквадорі оголосили триденну жалобу та надзвичайний стан. Військових мобілізували для забезпечення безпеки. Водночас, дату виборів не стали переносити – вони відбудуться, як і планувалися, 20 серпня.

У генпрокуратурі повідомили, що один підозрюваний у скоєнні злочину помер від ран, отриманих у перестрілці із правоохоронцями. Внаслідок стрілянини постраждали ще дев'ять осіб, зокрема кандидат у законодавчі органи та двоє поліцейських.

Пізніше прокурори заявили, що у столиці Еквадору під час рейдів було заарештовано шістьох людей. Уряд покладає провину за зростання насильства на вулицях та у в'язницях Еквадору на кримінальну боротьбу за контроль над маршрутами обороту наркотиків, які використовуються мексиканськими картелями.

Примітно, що Вільявісенсіо обіцяв боротися з корупцією та скоротити ухилення від сплати податків у разі обрання на пост президента. Згідно з опитуваннями громадської думки, його підтримка становила 7,5%, що поставило його на п'яте місце із восьми кандидатів. Також відомо, що озброєні люди напали на офіс політичної партії Вільявісенсіо у місті Кіто.

Партія заявила, що напередодні було проведено обговорення про те, чи слід призупинити передвиборчу кампанію через політичне насильство. Проте Вільявісенсіо виступив проти припинення, заявивши, що "мовчати і ховатися у моменти, коли злочинці вбивають громадян та владу, є актом боягузтва".


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації