Трампу світить тюрма? Експрезидент США став обвинуваченим у кримінальній справі щодо секретних документів, знайдених у його резиденції

Проти колишнього президента США Дональда Трампа офіційно висунуто звинувачення у кримінальній справі про засекречені документи, які було виявлено у його резиденції у серпні 2022 року. Про це повідомив сам колишній президент США.

Статті, за якими звинувачується Трамп, стануть відомими у вівторок 13 червня, коли він формально має здатися поліції в Майамі. Після цього політику оберуть запобіжний захід, а матеріали розслідування будуть опубліковані.

Як пише The New York Times, посилаючись на два джерела, в обвинуваченні буде сім епізодів — у тому числі брехня під присягою та змова з метою перешкодити правосуддю. Розслідування веде спеціально призначений незалежний прокурор Джек Сміт.

У своїй заяві Трамп назвав себе невинним і написав, що вважає цей день «темним» для США. Представники прокуратури та Білого дому заявили, що не коментуватимуть рішення Сміта до публікації звинувачень.

Це вже друга кримінальна справа проти Трампа. У квітні він був звинувачений Великим журі штату Нью-Йорк у справі фальсифікації бізнес-звітності. Суд над ним розпочнеться у березні 2024 року.

Трамп є фаворитом у боротьбі за номінацію на пост президента від Республіканської партії на майбутніх виборах. Навіть якщо його визнають винним за будь-яким звинуваченням і відправлять у в'язницю, це не позбавить його права балотуватися в президенти США.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації