CNN: Сенатори США дійшли згоди щодо кордону, яка розблокує допомогу Україні

У Сенаті Сполучених Штатів близькі до розблокування військової допомоги Україні та Ізраїлю, запевняє CNN. Ключові сенатори США, мабуть, досягли домовленості щодо міграційної політики, який заважав виділенню військової допомоги Україні. Про це пише CNN, посилаючись на свої поінформовані джерела.

"У Сенаті погодилися значно обмежити незаконний перетин південного кордону США мігрантами ", - повідомили журналісти.

Запровадження обмежень було вимогою Республіканської партії. Її представники в Сенаті відмовлялися узгоджувати виділення військової допомоги Україні та Ізраїлю, доки рішення щодо міграційного питання не буде ухвалене.

У CNN вважають, що нова угода Сенату щодо кордону буде оприлюднена вже наступного тижня. Воно, зокрема, дає право президенту США блокувати повністю кордон, якщо кількість мігрантів, що перебувають, перевищує встановлений ліміт (5 тисяч осіб). Крім того, термін розгляду справи про надання притулку мігранту обмежений до півроку, пише “Діалог”.

Кордон США з Мексикою. Фото з відкритих джерел

Слідом за міграційною угодою варто очікувати і голосування щодо додаткового фіансування для України, Ізраїлю та Тайваню.

Важливо уточнити, що і Демократична, і Республіканська партія загалом підтримують необхідність надання нової військової допомоги Україні. Рішення вони блокували не через те, що проти нього, а щоб натиснути на Білий дім для вирішення своїх внутрішніх проблем із мігрантами. Це дає надію на те, що рішення щодо Києва буде ухвалено досить швидко.

Ще в жовтні минулого 2023 року президент Америки Джозеф Байден подав до Конгресу на розгляд законопроект про додаткове фінансування військової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму $106 млрд. Більшість коштів там (понад $61 млрд.) передбачено для Києва, який уже два роки протистоїть російській агресії. Оскільки вирішення цього питання було заблоковано, військова допомога США Україні останніми місяцями звелася нанівець.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації