Чи стане жінка президентом США: за кілька годин до виборів оприлюднено нове соцопитування
Сьогодні, 5 листопада, у США стартують вибори глави держави. За президентське крісло, як завжди, поборються представники від Республіканської та Демократичної партій. Не виключено, що вперше в історії США Білий дім може посісти жінка.
Напередодні виборів одразу кілька агентств США (NPR, PBS News та коледж "Марист") провели опитування серед американців щодо майбутнього глави держави, інформує ресурс Dialog.UA.
Крайнє соцопитування показало, що за Харріс готові віддати свої голоси 51% американців, а за Трампа 47%. Ще 2% досі не визначились, за кого голосуватимуть.
Найцікавіше, що майже місяць тому аналогічне опитування показало такі цифри: за Харріс готові проголосувати 50%, а за Трампа 48%. Опитування також показало, що за Харріс готові віддати свої голоси афроамериканці, а за Трампа "білі" виборці. Разом з тим 49% впевнені, нібито все одно перемога дістанеться Трампу, а 46% все ж вірять, що Харріс зможе стати першою жінкою-президентом США.
Виборці в дев'яти штатах США 5 листопада не лише обиратимуть наступного президента, але й висловляться щодо того, чи повинні конституції їхніх штатів гарантувати право на аборт.
Прийняття певних поправок в Арізоні, Флориді, Міссурі, Небрасці та Південній Дакоті, ймовірно, призведе до скасування заборон або обмежень, які зараз блокують різні рівні доступу до абортів для понад 7 мільйонів жінок дітородного віку, які проживають у цих штатах.
Після того, як Верховний суд США припинив загальнонаціональне право на аборт, у більшості штатів, які контролюються республіканцями, було введено заборони та обмеження, натомість у "демократичних" штатах це гарантоване дотримання цього репродуктивного права.
Наразі 13 штатів застосовують заборони на всіх стадіях вагітності, за деякими винятками.
Обмеження права жінки на аборт стало результатом політики Трампа, натомість Гарріс наполягає на тому, що тільки жінка має право вирішувати, що їй робити з власним тілом. І ця позиція принесла кандидатці від демократів певний відсоток електоральної підтримки.
У США вже традиційно вибори глави держави проводять першого вівторка листопада. Найнепередбачуваніші голосування пройдуть у 7 штатах (Пенсільванія, Північна Кароліна, Мічиган, Вісконсін, Джорджія, Арізона і Невада), де немає явної підтримки Харріс або Трампа.
Сьогодні американці обиратимуть не лише голову Білого дому, а й конгресменів. Буде обрано 34 сенатори зі 100 та 435 депутатів до Палати представників. Останні обираються терміном на два роки, і демократи хочуть змінити ситуацію на свою користь. Сенатори обираються терміном 6 років.
Згідно з американською пресою, ще до 2 листопада майже 75 млн. проголосували достроково. Згідно з експертами, до голосування буде допущено 244 млн американців.
-
Конституційний суд Румунії анулював результати першого туру президентських виборів
-
"Секрет" першого туру від Джорджеску: Генпрокуратура Румунії почала розслідування російського втручання у президентські вибори. Люди вийшли на вулиці
-
Війна неминуча? Президент Південної Кореї оголосив про запровадження воєнного стану в країні. Але парламент відмінив це рішення
-
Телекомпанія CNN повідомила шокуючі пункти "мирного плану" Трампа в російсько-українській війні. Перелік
-
"Сьогодні протягом дня все можливо": Путін пригрозив ударити "Орешником" по Києву та прирівняв його до «застосування ядерної зброї»
-
Неприємна для України новина: на президенських виборах у Румунії у першому турі сенсаційно перемагає проросійський кандидат Келін Джорджеску