Через землетруси в Туреччині та Сирії загинули понад 33 тисячі людей, підземні поштовхи тривають

Унаслідок землетрусів, що сталися 6 лютого на території Туреччини та Сирії, в обох країнах загинули понад 33 тисячі людей. Сейсмологи зазначають, що підземні поштовхи все ще тривають.

Про кількість загиблих повідомляє Doha News.

"Станом на неділю кількість загиблих перевищила 33 000 людей у Туреччині та у Сирії. У Туреччині зареєстровано щонайменше 26 617 загиблих, а Сирії — понад 5000 людей", — пише видання.

При цьому сейсмологи продовжують фіксувати поштовхи у Туреччині та Сирії, інформує Al Jazeera.

Організація Об'єднаних Націй заявляє, що після землетрусів до 5,3 мільйона людей у Сирії можуть залишитися без даху над головою. Водночас майже 900 000 мешканців регіону терміново потребують забезпечення їжею.

За повідомленнями державних ЗМІ, сирійський уряд схвалив доставку гуманітарної допомоги до районів, які не контролюються офіційним Дамаском. Туреччина заявляє, що також працює над відкриттям двох нових маршрутів до контрольованих повстанцями районів на півночі Сирії.

Що відомо про землетруси у Туреччині та Сирії

6 лютого 2023 року на південному сході Туреччини та на території Сирії стався потужний землетрус. Президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив, що землетрус магнітудою 7,7 став найпотужнішим з 1939 року, пише Суспільне.

Для пошуково-рятувальних робіт після землетрусу в Туреччині Державна служба з надзвичайних ситуацій відрядила у країну 80 співробітників та 16 одиниць техніки. Роботи в регіоні тривають майже цілодобово.

Посол України в Туреччині Василь Боднар 10 лютого повідомив, що до 5 громадян України можуть перебувати під завалами. За його словами, МЗС України розшукало 96 українців, які проживали в зоні землетрусу. Напередодні в МЗС повідомили, що ще 22 громадян, які не виходять на зв'язок, розшукують.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації