Німці готові надати Україні далекобійну зброю. Тепер рішення за Шольцем

Парламент Німеччини закликав уряд канцлера Олафа Шольца надати Україні «системи дальньої дії» для завдання «точкових ударів глибоко в тилу агресора».

Як повідомляє Tagesschau, коаліційний документ підтримали 382 депутати, 284 були «проти», двоє – утрималися, пише “Слово і діло”.

Раніше сьогодні Бундестаг відхилив проєкт резолюції щодо постачання Україні далекобійних крилатих ракет Taurus. Документ було запропоновано опозиційним консервативним блоком ХДС/ХСС.

Ухвалена резолюція є альтернативною, її надали депутати від коаліції у складі соціал-демократів, «зелених» та вільних демократів. У ній є заклик надати «необхідні далекобійні збройові системи», але ракети Taurus не згадуються.

У середу, 22 лютого, Бундестаг підтримав резолюцію фракцій правлячих партій надати Україні системи дальньої дії Taurus. Тепер остаточне рішення про надання ракет Україні залишається за німецьким канцлером Олафом Шольцом.

Про це повідомив народний депутат, заступник голови комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв у Facebook. Він пояснив, чим проголосована резолюція відрізняється від попередньої, яку винесла на голосування опозиція і яку в Бундестазі не підтримали.

"Щойно Бундестаг проголосував за рекомендацію надати Україні системи дальньої дії для завдавання "точкових ударів глибоко в тилу російського агресора". Тобто Taurus. Це коаліційний документ, на відміну від опозиційного, який відхилили сьогодні трохи раніше", – написав Чернєв.

Німецький Бундестаг прийняв важливе для України рішення

У Бундестазі підтримали резолюцію із закликом передати Україні Taurus: чим відрізняється від попередньої

Про це рішення федеральних зборів повідомили також російські пропагандистські ЗМІ. За їхньою інформацією, за передачу Україні Taurus виступили 382 депутати з 668 присутніх, проти проголосувало 284, ще 2 парламентарі утрималися.

У документі йдеться про те, що довгострокова військова підтримка України "включає і поставки необхідних додаткових далекобійних бойових систем і боєприпасів", щоб вона "могла завдавати прицільних ударів по стратегічно важливих об'єктах, що розташовані в глибокому тилу" російських сил.

Крилаті ракети Taurus прямо в документі не згадуються. Чому це так, пояснив Єгор Чернєв.

За словами нардепа, затверджений Бундестагом документ є коаліційним, "на відміну від опозиційного, який відхилили сьогодні трохи раніше". Опозиція протягувала свій проєкт, у якому була назва Taurus, через що його "зарубали".

Коаліція компромісно погодила текст про "зброю далекої дії". Але річ у тім, що інших ракет, окрім Taurus, для завдавання далекобійних ударів Німеччина не має, наголосив Чернєв.

Нагадаємо, на Мюнхенській конференції з безпеки Олаф Шольц заявив, що Німеччина шукає «правильний момент», щоб розпочати постачання ракет Taurus Україні.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації