«Буде різанина»: Лавров заявив, що Україна не отримає контроль над ОРДЛО без «особливого статусу» у Конституції

Росія погрожує, що не дозволить Україні повернути контроль над кордоном і окупованими районами Донбасу без проведення там місцевих виборів і амністії терористів «Л/ДНР».

Про це в інтерв'ю кремлівським пропагандистам сказав міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, пише НВ.

«З боку Заходу тривають спроби всіляко переконати нас, що треба пом’якшити Мінські домовленості, поміняти їх послідовність. Зеленський говорить, що вони йому подобаються, але тільки якщо буде все навпаки, що спочатку вони візьмуть під повний контроль ці території, включаючи кордон з Росією, ну а там розберуться і з виборами, і з амністією, і з особливим статусом цих територій. Зрозуміло, що якби вони зробили це так, якби їм хтось дозволив зробити так, то там була б різанина за великим рахунком», — стверждує очільник російського МЗС.

Свою заяву щодо Донбасу він зробив на тлі переговорів щодо можливої зустрічі глави Кремля Володимира Путіна і президента України Володимира Зеленського, про підготовку якої повідомили раніше в ОПУ.

Зустріч Зеленського з Путіним: що про це відомо

20 квітня президент України Володимир Зеленський запропонував своєму російському колезі Володимиру Путіну провести зустріч «у будь-якій точці Донбасу, де йде війна».

З такою ініціативою він виступив після невдалих спроб провести телефонні переговори з главою Кремля на тлі ескалації на сході України і наймасштабнішого нарощування російських військ біля українських кордонів з моменту окупації Криму і вторгнення на Донбас в 2014 році. У відповідь Путін висловив готовність прийняти Зеленського в Москві в будь-який зручний час для обговорення «двосторонніх відносин».

Президент РФ сказав, що керівництво України перед «обговоренням проблем Донбасу» має провести переговори з «ДНР» і «ЛНР». Москва також запропонувала Німеччині і Франції провести зустріч на Донбасі за участю України і терористичних організацій «Л/ДНР».

Офіс президента України відкинув цю пропозицію, наголосивши, що участь представників «Л/ДНР» може розмити саму ідею переговорів.

27 квітня речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що врегулювання ситуації на Донбасі не може бути метою зустрічі Путіна з Зеленським.

28 квітня Президент України висловив переконання, що його зустріч з господарем Кремля Володимиром Путіним обов’язково відбудеться. Сам Володимир Зеленський хоче провести її в Ватикані.

В інтерв'ю газеті la Repubblica він заявив, що зустріч є необхідною, «щоб припинити війну в Донбасі», а Ватикан — «ідеальне місце для діалогу про мир».

Зеленський зазначив, що відкритими залишаються питання про порядок денний переговорів, кроки досягнення миру й узгодження цих кроків. «І відповіді на них отримаємо, на мою думку, відразу після того, як почнуться прямі консультації між Офісом президента України і Адміністрацією президента Росії. Зі свого боку я всі відповідні розпорядження з організації консультацій керівнику Офісу Андрію Єрмаку вже віддав», — додав він.


Коментарі:
Більше новин по темі: