Байден в ООН жорстко пояснив, чому поступки Кремлю щодо України неприпустимі

Президент США Джо Байден у своїй промові в Генеральній асамблеї ООН назвав неприйнятними поступки Росії всупереч міжнародному праву задля швидшого завершення війни в Україні, наголосивши, що це підірвало би міжнародний правопорядок.

Про це повідомляє "Європейська правда".

Джо Байден наголосив, що такі фундаментальні принципи як суверенітет, територіальна цілісність і права людини мають залишатися непорушними.

Він нагадав, що Росія вже другий рік веде повномасштабну загарбницьку війну проти України.

"Як і всі країни світу, США хочуть, щоб ця війна закінчилася. І ніхто не хоче завершення цієї війни більше, ніж Україна… Лише Росія несе відповідальність за цю війну. Лише Росія спроможна негайно закінчити її, і лише Росія загороджує шлях до миру. Тому що ціна, яку Росія хоче за цей мир – капітуляція України, українські території та українські діти", – підкреслив президент США.

"Якщо ми відступимося від фундаментальних принципів Статуту ООН задля замирювання агресора, чи зможе хтось із країн-членів бути впевненим, що вони у безпеці? Якщо ми допустимо розшматування України, чи можна буде говорити про безпеку незалежності будь-якої країни? Відповідь – ні. Ми маємо чинити спротив цій прямій агресії зараз, щоби стримати можливих агресорів у майбутньому", – наголосив Байден.

У залі відреагували на ці слова тривалими оплесками.

Нагадаємо, паралельно у Німеччині проходить зустріч Контактної групи з оборони України. На ній очільник Пентагону закликав союзників надати Україні якнайбільше ППО перед настанням зими. Водночас він не став коментувати своє ставлення до прохання України надати далекобійні ракети ATACMS.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації