Спікер парламенту Естонії звинуватив Росію в анексії територій
МОВА ПРО ЗАГАРБНИКІВ /
Спікер парламенту Естонії Генн Пиллуаас виступив із територіальними претензіями до РФ і заявив про непотрібність нового прикордонного договору з Росією. Про це повідомляє агенція Delfi.
Під час виступу в неділю в місті Тарту з промовою з нагоди сторіччя укладення Тартуського мирного договору з Радянською Росією, він заявив, що цей документ є "символом правонаступництва, що з'єднує наше минуле з майбутнім".
Він назвав таким, що "не відповідає дійсності" твердження російської сторони, що договір є лише історичним документом.
"Як договір про ненапад, укладений між Естонією і Радянським Союзом у 1932 році, так і договір про базах 1939 року безпосередньо посилаються на Тартуський мирний договір. Він не містить жодних термінів дії або відступу від них. Згідно з міжнародним правом, Тартуський мирний договір діє і зараз, у 21-му столітті", – підкреслив голова парламенту.
Пиллуаас заявив, що "Росія, анексувавши Занаров'я і Печори і відмовляючись визнавати дієвість Тартуського миру, порушує міжнародне право".
"Але ми ніяк не можемо погодитися з бажанням деяких кіл добровільно і безкоштовно віддати належні нам території разом із багатими природними копалинами", – сказав спікер.
Він також заявив: "Естонія не потребує нового прикордонного договору, що заперечує Тартуський мирний договір. Це не в наших інтересах".
Спікер МЗС РФ Марія Захарова відреагувала на ці заяви у Фейсбуці.
"Заяви типу "Тартуський договір діє", "ми повинні вимагати репарацій" свідчать про те, що у політичних еліт цих країн проблеми не з минулим, а з майбутнім. Мабуть, криза розвитку – нічим залучати електорат." – написала вона.
Як відомо, 2 лютого 1920 року Естонська Республіка і Радянська Росія підписали в місті Тарту мирний договір, що завершував розпочату в 1918 році Визвольну війну в Естонії. Згідно з цією угодою РРФСР першою у світі державою визнавала де-юре незалежність і самостійність Естонської Республіки. За цим договором проходив і довоєнний кордон між Естонією і Радянським Союзом, що відділяв до складу Естонії низку територій на схід від Нарви, а також Печорський край, які в 1944-45 роках були передані до складу РСФСР і нині входять до складу Ленінградської і Псковської областей РФ відповідно.
Більше новин по темі:
-
Міністр транспорту росії застрелився ще в суботу, Путін звільняв уже мертвого чиновника
-
Кавказький вузол на шиї Росії зашморгується: до чого призведе Москву і Баку бійня в Єкатеринбурзі
-
Зустріч з Трампом: що Зеленський обговорив з американським президентом
-
Вночі США атакували три найбільші ядерні об'єкти Ірану. Трамп дуже ризикує
-
Що показали нові заяви Путіна - розбір ISW
-
Оголосити війну та мобілізувати 2 млн людей: "яструби" у Кремлі висунули вимогу Путіну – The Telegraph