А хто казав, що шантажу не буде? Газпром програв важливий суд у Німеччині щодо поставки газу "Північним потоком-2" і почав мститися Європі

Nord Stream 2 AG, дочка Газпрому, керуюча компанія Північним потоком-2 програла дуже важливий суд у Німеччині. Компанія намагалася довести, що на неї не повинні поширюватися норми Газової директиви ЄС — але Вищий земельний суд Дюссельдорфа не дослухався до російських аргументів, пише НВ-БІзнес.

Фото УНН

Тобто, відповідно до тієї самої Директиви Газпром не зможе одночасно володіти і трубою, і газом, який він збирається прокачувати (оператором газопроводу повинна бути незалежна від Газпрому компанія). Крім того, 50% пропускної потужності Північного потоку-2 мають бути зарезервовані для альтернативних постачальників.

Російський монополіст відповів на рішення суду показово: буквально через годину після рішення суду інша «дочка» Газпрому — Газпром експорт припинила продавати газ до Європи з поставкою в 2022 році. В результаті ціни на блакитне паливо в Європі на кінець тижня злетіли до $580 за тисячу кубометрів.

У той же час у РФ відпрацьовують схему, яка може допомогти Газпрому уникнути обмежень з боку ЄС.

Компанія Роснєфть заявила про бажання також постачати газ до Європи, до 10 млрд кубів на рік, через агентську угоду з Газпромом. Формально це дозволить заповнити трубу газом від «альтернативного постачальника» і вписатися в рамки Директиви.


Коментарі:
Більше новин по темі: