31-ша країна: Фінляндія офіційно приєдналася до НАТО

Фінляндія офіційно приєдналася до НАТО, ставши 31-ю країною-членом Північноатлантичного Альянсу у вівторок, 4 квітня.

Церемонію в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі транслювала телерадіокомпанія Yle. Це сталося у річницю створення блоку — 4 квітня 1949 року підписали Вашингтонський договір, який став установчим документом створення Альянсу, повідомляє NV.

Близько 15:45 міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Гаавісто передав держсекретарю США Ентоні Блінкену підписаний документ про вступ країни до НАТО.

Фото: REUTERS/Johanna Geron/Pool

Згодом біля штаб-квартири організації серед прапорів інших країн-членів Альянсу з’явився біло-блакитний прапор Фінляндії.

Фото: NV

Вступ країни до Альянсу збільшить протяжність довжину кордону Росії з НАТО вдвічі — на 1340 кілометрів.

«Я схильний сказати, що це, можливо, єдине, за що ми можемо подякувати пану Путіну, тому що він вкотре пришвидшив те, чому, як він стверджує, хоче запобігти агресія Росії», — заявив Блінкен.

Глава МЗС Фінляндії підписав документ про вступ країни до НАТО

"Президент Путін проголосив за мету вторгнення в Україну, щоб НАТО було менше. Він отримує прямо протилежне... Сьогодні Фінляндія, а незабаром і Швеція стануть повноправними членами альянсу", - сказав генсек НАТО журналістам перед зустріччю міністрів закордонних справ альянсу, пише Цензор.нет

В результаті "многоходовочки" Путіна спільний кордон країн НАТО з Росією збільшиться більш ніж удвічі з нинішніх 1215 км до 2555 км.

Як повідомляє кореспондентка NV, на тлі приєднання Фінляндії до НАТО українці влаштували мітинг навпроти штаб-квартири Альянсу. Активісти закликають надати Україні зброю, ППО, а також прийняли країну в НАТО.

Українські активісти біля штаб-квартири НАТО в Брюсселі у день приєднання Фінляндії до Альянсу / Фото: Наталія Роп / NV

У РФ заявили, що вступ Фінляндії до НАТО негативно вплине на відносини двох країн, погрожують «контрзаходами» у відповідь на розміщення техніки та побачили «зазіхання» на свою безпеку.

Фінляндія разом зі Швеції у травні минулого року одночасно подали заявки на приєднання до НАТО на тлі повномасштабної війни Росії проти України. У ніч проти 31 березня Туреччина стала останньою країною, яка ратифікувала вступ Фінляндії до НАТО. За кілька днів до цього це зробив угорський парламент.

Водночас перспективи схвалення вступу Швеції, яка досі чекає згоди двох країн, залишаються невизначеними. Під час виступу 3 квітня Столтенберг заявив, що у будь-якому разі вступ Фінляндії до НАТО забезпечить більше безпеки й для Стокгольма.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації