Зазіхання на "свободу слова": Депутат Чернівецької міськради Каспрук пропонує припинити співпрацю міськради з "Укрексімбанком"

Депутат Чернівецької міськради Олексій Каспрук пропонує припинили співпрацю ради з "Укрексімбанком". Підготовлене рішення про це він оприлюднив на сторінці у Facebook.

Каспрук пропонує припинити співпрацю з "Укрексімбанком" допоки не звільнять керівника правління Євгена Мецгера.

Рекомендувати комунальним підприємствам відмовитись від співпраці з банком, а міського голову Романа Клічука закликати звернутись до інших міських голів, аби прийняти таке ж рішення. Також притягнути до відповідальності причетних до нападу на журналістів, пише Суспільне Буковина.

За словами Каспрука, ініціюватимуть прийняття рішення міською радою.

“Свобода слова, право на інформацію захищені Конституцією, законами України і жодна людина, незалежно від рангу посади, статків, політичних та особистих переконань не має права зазіхати на ці права, засади нашої державності. Напад глави державного ′′Укрексимбанку′′ Євгена Мецгера та його співробітників на журналістів під час виконання ними професійних обов’язків – це кримінальний злочин, наступ на свободу слова. Винні у цих діях мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності”, - написав Олексій Каспрук.

Раніше стало відомо, що на знімальну групу програми розслідувань "Схеми" скоїли напад під час інтерв'ю з головою "Укрексімбанку" Євгеном Мецгером у його кабінеті. Під час запису до кабінету увійшла охорона, силою забрала у журналістів техніку із матеріалом і утримувала їх протягом кількох годин.

Журналісти відновили відеозапис інтерв’ю, видалений співробітниками "Укрексімбанку". На записі зафіксований напад на журналіста та оператора програми. У відео Мецгер говорить працівнику банку: "Володю, вируби його, будь ласка, чого він тут ходить?" Натомість працівник каже журналістам, що інтерв'ю було "чистою провокацією".


В Офісі президента засудили дії керівництва банку та закликали до відсторонення Мецгера.

В "Укрексімбанку" заявили, що діяли таким чином, тому що журналіст "поставив низку питань стосовно клієнтів банку". У Наглядовій раді банку висловили занепокоєння "звинуваченнями у перешкоджанні журналістській діяльності".

( В останню хвилину: 6 жовтня о 10:25 стало відомо, що голова правління Укрексімбанку Мецгер написав заяву про складання повноважень, доки триватиме розслідування конфлікту з журналістами «Схем»).

Що відомо

Укрексімбанк — український банк, 100% акцій якого належать державі в особі Кабінету Міністрів України. Заснований Урядом в 1992 році з метою реалізації державної політики у сферах промисловості, зовнішньої торгівлі, економіки та фінансів.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації