Український уряд «все ще мріє про новий контрнаступ» і боїться, що нинішня лінія фронту може «перетворитися на кордон» - The Economist

Є побоювання, що з початку літа Росія розпочне новий великий наступ, а здатність України стримати його цього разу виглядає «набагато менш впевненою», йдеться у матеріалі The Economist, опублікованому у середу, 27 березня. Видання NV публікує переказ з цього матеріалу.

У ньому повідомляється, що через загрозу нового наступу РФ Україні має терміново мобілізувати більше військ і побудувати більш надійну оборону на лінії фронту.

За даними видання, глухий кут, у який зайшла військова допомога Україні від США ризикує дозволити Росії прорвати «неадекватні оборонні лінії» України.

Крім того, Росія готується до чергової хвилі мобілізації, аби організувати наступний великий наступ.

За даними The Economist, теракт у концертному залі Крокус Сіті Хол 22 березня може навіть полегшити російському диктатору Володимиру Путіну це завдання, оскільки він використовує його для того, аби заявити, що Росія повинна бути сильною «перед обличчям кровожерливих ворогів».

У матеріалі також зазначають, що спроби залучити новомобілізований персонал в Україні «застрягли у витках демократичного процесу», оскільки до законопроєкту про мобілізацію було подано понад 1000 поправок, а президент Володимир Зеленський нібито не доклав достатньо зусиль через побоювання непопулярності своїх рішень та нестачу коштів.

Крім того, видання пише, що Україна дуже запізнилася зі зміцненням власних оборонних позицій. Там зазначили, що український уряд «все ще мріє про новий контрнаступ» і боїться, що нинішня лінія фронту може «перетворитися на кордон», який «відрізає частину країни і позбавляє її більшої частини виходу до моря».

За даними журналу, Зеленський побоюється думки про те, що нинішня лінія фронту може стати основою для майбутніх мирних переговорів.

«Але небезпека зараз настільки велика, що це найменш поганий варіант», — йдеться у матеріалі.

Там додали, нібито Україна почала будувати оборонні споруди, зокрема ставити «зуби дракона» лише в останні тижні та підкреслили, що це повинно було початися набагато раніше.

«Моліться, щоб не було занадто пізно», — підсумували у статті.

Чутки про новий наступ Росії - що відомо

Раніше Інститут вивчення війни (ISW) писав, що війська країни-агресора Росії, найімовірніше, продовжать наступальні операції до весни 2024 року і готуватимуться до літнього наступу.

Командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Павлюк 22 березня заявив, що Росія створює угруповання у понад 100 тисяч осіб, не виключено новий наступ ворога влітку.

Російське видання Верстка з посиланням на джерела повідомило, що російське військове командування сподівається за допомогою збільшення чисельності військ у майбутньому «провести наступальну операцію з оточення Харкова». Аналітики ISW зазначали, що така операція створить серйозні проблеми як для російських сил, відповідальних за операцію, так і для ширшої кампанії окупантів в Україні, і жодних ознак її підготовки наразі немає.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації