"Україна може зазнати поразки у 2024 році": у BBC дали невтішний прогноз

У 2024 році Україна може зазнати поразки у війні проти Росії. Українці "можуть відчути", що не зможуть перемогти і більше не захочуть боротися і вмирати за те, що "не підлягає захисту".

Про це в інтерв'ю BBC заявив британський генерал Річард Барронс. Наразі, за його словами, наша держава ще не наблизилася до цього моменту, цитує публікацію Oboz.ua

"Але її військам критично бракує боєприпасів, особового складу і засобів протиповітряної оборони. Її довгоочікуваний контрнаступ минулого року не зміг витіснити росіян із захоплених ними територій, і тепер Москва готується до літнього наступу", – констатував генерал.

Він звернув увагу, що наступаючи на лінії фронту, Росія використовує перевагу в артилерії, боєприпасах та живій силі.

"Якоїсь миті цього літа ми очікуємо великого російського наступу з наміром зробити більше, ніж просто просуватися вперед з невеликими успіхами і, можливо, спробувати прорвати українську лінію оборони. І якщо це станеться, ми ризикуватимемо тим, що російські війська прорвуться, а потім просунуться в ті райони України, де українські збройні сили не зможуть їх зупинити", – сказав Барронс.

Наразі неможливо точно спрогнозувати, на яких напрямках це може відбутися. Як йдеться в матеріалі, одна з основних проблем українців – довга лінія фронту, І ЗСУ повинні бути здатні захистити її всю. Наразі українська армія не може цього зробити.

Старший науковий співробітник з питань наземної війни в аналітичному центрі Уайтхолла доктор Джек Вотлінг спробував спрогнозувати варіанти дій росіян на трьох напрямках.

Харків, за його словами, "безумовно вразливий". Він розташований у безпосередній близькості до рф, є спокусливою ціллю для Кремля і зазнає щоденних російських ударів, тоді як Україна не в змозі забезпечити дієву систему ППО.

На думку аналітиків, втрата Харкова, була б для України катастрофічним ударом, як з погляду морального духу, так і для її економіки.

Донбас. Росіяни можуть цьогоріч суттєво відтіснити українську армію, якщо остання не отримає достатню військову допомогу від Заходу.

"Має значення маса. Тактика, керівництво та оснащення російської армії може поступатися українській, але вона має таку перевагу в чисельності, особливо в артилерії, що якщо вона нічого не зробить цього року, то за замовчуванням буде продовжувати відтісняти українські війська в західному напрямку, захоплюючи село за селом", – йдеться у статті.

Запоріжжя – також спокусливий приз для Москви. Але потужні оборонні споруди, які Росія побудувала на південь від Запоріжжя минулого року, логічно очікуючи українського наступу, тепер ускладнять російське просування звідти.

"Стратегічна мета Росії цього року може бути навіть не територіальною. Вона може полягати в тому, щоб зламати бойовий дух України і переконати її західних прихильників, що ця війна є програною справою", – наголосили в матеріалі.

Водночас західні спікери вважають російський наступ цього року не призведе до остаточного завершення конфлікту, хоч як би він не пройшов для кожної зі сторін. Зокрема, Барронс вважає, що, попри складну ситуацію, яка склалася для України, Росія не зможе автоматично закріпити свою перевагу.

"У неї не буде достатньо сил, щоб пробитися до річки Дніпро... але війна повернеться на користь Росії", – зазначив генерал, додавши, що російський диктатор Путін напевне не має наміру відмовлятися від України.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації