У ЗСУ відповіли на критику Заходу щодо контрнаступу на Півдні України – CNN

Останнім часом українські захисники дедалі частіше говорять про те, що ворог навчився користуватися ударними безпілотниками і тепер дуже часто їх використовує проти ЗСУ, хоча ще на початку війни вони навіть не знали, як з ними поводитися. Вже з нового року українські захисники, які ведуть контрнаступ на півдні України, навчаються недооцінювати армію Путіна.

Журналісти CNN побували на передовій та опублікували матеріал. В останні тижні одним із "найспекотніших" місць на півдні України є село Роботине (Токмацький район, Запорізька область). Щодня там триває контрбатарейна боротьба, цитує Діалог.

Ворог з листопада 2022 року добре зміцнив оборону на цій ділянці фронту, очікуючи на контрнаступ ЗСУ. Воно почалося 4 червня, і через два місяці на Заході почали говорити про те, що українські захисники надто повільно просуваються на цій ділянці фронту.

Проте з такою думкою не погоджуються українські захисники. Так, танкіст Віталій із 15-го полку НГУ підкреслив, що успіхи є. Іноді вони добре видно на карті України, іноді ні. Все залежить від лінії зміцнення. Окупанти витратили багато часу, щоб звести не одну лінію оборони на півдні України. Спочатку головною проблемою ЗСУ була недооцінка супротивника. Однак зараз українські захисники починають її позбуватися.

Американські журналісти тиждень побували на передовій і помітили відчутне покращення морального духу українських захисників, оскільки вони, не поспішаючи, крок за кроком звільняють метр за метром української землі. Тим часом росЗМІ пишуть про те, що 9 серпня була артилерійська дуель між ЗСУ та армією Путіна в районі Урожайного.

Ворогу довелося відступити з деяких своїх позицій, проте ЗСУ на них поки що не зайшли. Раніше ми повідомляли, що, за словами російських воєнкорів, ЗСУ вже знаходяться всього за 3 км від Роботино.


У нових українських бригадах вважають, що наступ ЗСУ на півдні йде добре — репортаж The New York Times

Українські військовослужбовці їдуть на пікапі повз знищений російський танк (Фото:REUTERS/Stringer)
Українські військовослужбовці їдуть на пікапі повз знищений російський танк. Фото: REUTERS

Задіяні в контрнаступі ЗСУ нові українські бригади, навчені й оснащені за стандартами НАТО, відрізняються від багатьох інших українських підрозділів, пише The New York Times.

Репортери видання відвідали кілька бригад морської піхоти — дві з них нещодавно сформовані - які діють на одній з ділянок фронту на півдні.

«Ці морські піхотинці тепер носять американські автомати М4 і їздять на Humvees, які вони перефарбували, змінивши коричневий колір пустелі, який так часто трапляється в Афганістані та Іраку, на темно-зелений для кращого маскування в пишній сільській місцевості України», — йдеться у статті, яку цитує NV.

Деякі військові нарікали на те, що низка західних машин не підходять для виконання поставлених завдань. Зокрема, вони вказували на американські MaxxPros — бронемашини, призначені для боротьби з повстанцями, а не для протистояння вогневій потужності російської армії.

Журналісти розповіли, що нові бригади складаються з новобранців, які щойно пройшли базову підготовку після призову або добровільного вступу на військову службу цього року. Їхні командири — здебільшого досвідчені бійці, а дехто, як Олександр, підполковник, який пройшов офіцерську підготовку в США, — кадрові офіцери.

«Я ніколи не втомлююся, я ж в українській морській піхоті», — жартує командир батальйону 37-ї бригади морської піхоти, 28-річний Олександр.

Присівши в тіні, він був налаштований рішуче: «Я думаю, що все йде добре».

«Багато хто думав, що все буде дуже швидко і вже восени ми будемо в Криму», — каже Олександр.

Однак, за його словами, кожен метр — це дуже складно.

«Це не спринт, це марафон», — сказав він.

У матеріалі йдеться, що ЗСУ не публікують даних про кількість убитих і поранених, але Олександр визнав, що його бригада зазнала великих втрат у перші дні контрнаступу в червні, коли його війська натрапили на мінні поля та зазнали натиску російської артилерії й авіаударів.

Український контрнаступ триває. Фото: The New York Times

«Важкі втрати не стали для них шоком. Більшість командирів розповіли, що за 16 місяців боїв їм не раз доводилося бачити, як скорочувалися підрозділи, зокрема і їхні власні», — йдеться у статті.

За словами Олександра, під час наступу в Херсоні минулого року втрати були настільки великі, що він був змушений тричі замінювати особовий склад свого підрозділу.

«Неможливо бути повністю готовим до бою, скільки б ти не тренувався», — сказав 52-річний Штурвал, який керував підготовкою групи новобранців, які прибули для заповнення нещодавніх втрат у 35-й бригаді морської піхоти.

Він розповів, що в перший бій вони йдуть із ветеранами, «а після двох-трьох боїв вони вже самі стають ветеранами».

За словами командира роти 38-ї бригади, 22-річного Пророка, який провів успішний наступ на південному фронті, головне — це планування і розвідка.

Пророк розповів, що російські війська були настільки пов’язані боями з іншими українськими підрозділами на одному фланзі, що його війська змогли захопити територію з мінімальними втратами.

«Наші командири застосовують дуже зважений підхід», — сказав його заступник по бригаді, підполковник з позивним Консул.

За його словами, не можна недооцінювати противника.

«Ворог сильний і хитрий. Тому контрнаступ вимагає ретельної підготовки», — сказав він.

Він заявив, що помилково було думати, що контрнаступ буде швидким і легким.

«Поступово ми знайдемо місце, де шов розійдеться», — сказав Консул, додавши, що вода камінь точить.

«І ми будемо робити те саме, крок за кроком. Спочатку це буде маленький струмочок, а потім він перетвориться на річку», — сказав він.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації