Пропагандисти підробляють сайти українських ЗМІ для поширення фейкових публікацій. Видання звернулися у СБУ

Одразу кілька видань заявили, що в мережі з'явилися їхні копії, які розповсюджують фейкові повідомлення про те, що союзники "зливають Україну". Постраждали "Українська правда", "Обозреватель". Також Інститут масової інформації повідомив 11 квітня, що серед таких видань – "РБК-Україна".

Журналіст Павло Казарін повідомив у Facebook, що невідомі в мережі розповсюджують фейкові публікації нібито від "Української правди" від його імені, цитує Гордон.

"Візуально це копія УП із тією лише різницею, що у ролі вмісту – якась зрадофільська дичина. Тепер вони почали писати ще й фейкові колонки від імені постійних авторів УП. Наприклад, від мого. Остання історія – це накидування на ТрО, підписане моїм ім'ям", – написав він.

Виявлено принаймні 14 фейкових публікацій, зміст яких відображає російські наративи, пише "Українська правда". Водночас автори фейків посилаються на Telegram-канали, які, за даними СБУ, працюють на Росію. Відомо також, що зловмисники використовують домен pravda-ua.com, тоді як справжній домен – pravda.com.ua.

Головна редакторка "Української правди" Севгіль Мусаєва повідомила у Facebook, що видання публічно звертається до Служби безпеки України з проханням вжити відповідних заходів.

Видання "Обозреватель" заявило, що поширюють публікації типової російської інформаційної психологічної операції, яка відбувається на тлі новин про контрнаступ ЗСУ.

Зазначають, що візуально все підлаштовано під дизайн сайта видання, проте адреса фальшивої новини відрізняється. Перейшовши за посиланням, можна побачити, що сайт не оновлювали, чого не може бути в новинному виданні, на ньому всі новини датовані тільки одним днем.

"Пропагандисти хочуть посіяти розчарування серед українців, читачі часто не можуть відрізнити оригінальні версії від сайтів-дзеркал", – ідеться у публікації. Видання офіційно звернулося до Служби безпеки України з проханням вжити відповідних заходів.

Видання показало, який вигляд має фейкова новина. Скріншот: obozrevatel.com

Журналіст "РБК-Україна" Дмитро Браславський повідомив у Facebook, що сайт – дзеркало видання розповсюджує фейкові новини. Він зазначив, що ні редакція, ні він не мають жодного стосунку до поширюваної статті з критикою головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного. Браславський вважає, що в такий спосіб росіяни ведуть війну в інформаційному просторі.

Інститут масової інформації прокоментував ситуацію у Twitter.

"Усі ці випадки об'єднує спільний наратив: "союзники зливають Україну", "командири наживаються на смертях солдатів", а "Залужний нічого не заслужив". І все це на тлі анонсованого українського контрнаступу. Бояться?" – ідеться у повідомленні.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації