Ізраїль переніс проведення операції в Секторі Гази — NYT

Ізраїльське військове керівництво планувало провести цими вихідними наземну військову операцію в Секторі Гази проти бойовиків руху ХАМАС, однак було змушене перенести її, зокрема, через погодні умови.

Про це повідомляє The New York Times із посиланням на власні джерела серед ізраїльських військових, пише Суспільне.

"Спочатку вторгнення планувалося на вихідні, але було відкладено на кілька днів, принаймні частково, через погодні умови, через які ізраїльським пілотам та операторам дронів було б складніше забезпечувати наземним силам прикриття з повітря, сказали офіцери", — йдеться у повідомленні.

Як повідомили журналістам офіцери, окрім піхоти, до складу ізраїльських ударних сил увійдуть танки, сапери та командос. Сухопутні війська прикриватимуться бойовими літаками, бойовими вертольотами, повітряними безпілотниками та артилерією, що вестиме вогонь із суші та моря.

Фото: The New York Times

Метою Ізраїлю буде знищення ХАМАС та ліквідація його лідерів, повідомив контрадмірал Даніель Хагарі, головний представник Армії оборони Ізраїлю.

Очікується, що заплановані заходи стануть найбільшою наземною операцією Ізраїлю з моменту вторгнення до Лівану у 2006 році, пише The New York Times.

"Операція ризикує привести Ізраїль у місяці кривавих міських боїв, як наземних, так і в лабіринті тунелів — небезпечного наступу, якого Ізраїль довгий час уникав, оскільки він передбачає бойові дії на вузькій і щільно заселеній ділянці землі, населеній більш як 2 мільйонами людей", — зазначають журналісти.

При цьому ізраїльські офіційні особи попередили, що ХАМАС може вбивати ізраїльських заручників, використовувати палестинських мирних жителів як живий щит і засипати територію мінами-пастками.

Що відомо про вторгнення ХАМАСу в Ізраїль

Вранці 7 жовтня, бойовики руху ХАМАС вторглися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь ЦАХАЛ розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня, 8 жовтня, у країні ввели воєнний стан, скасовані усі авіарейси.

Вранці 9 жовтня речник армії Ізраїлю сказав, що ЦАХАЛ відновив контроль над усіма прикордонними містами Гази, з яких розпочався наступ бойовиків, а очільника ХАМАСу Ях'ю Сінвара збираються ліквідувати.

ХАМАС затримав близько 150 заручників після свого наземного вторгнення, серед них діти, люди похилого віку та молодь. Він попередив, що почне вбивати заручників кожного разу, коли Ізраїль завдасть удару по цивільній цілі в Газі без попередження.

9 жовтня також міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґаллант заявив про "повну облогу" Сектору Гази в межах боротьби з терористичним угрупованням ХАМАС, зокрема й про знеструмлення регіону. При цьому ЦАХАЛ продовжує завдавати ударів по регіону.

11 жовтня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

Контрольно-пропускний пункт Рафах, який є основним пунктом виїзду з непідконтрольної Ізраїлю території Гази, згідно з повідомленнями офіційних осіб в Газі і єгипетських джерел, був закритий з 10 жовтня після ізраїльських бомбардувань Сектору Гази. Генсек ООН Антоніу Гуттереш закликає відкрити гуманітарні коридори і звільнити заручників, яких захопили бойовики ХАМАСу.

Міністерство охорони здоров'я в Секторі Гази 14 жовтня оновило дані про кількість загиблих в результаті ізраїльських бомбардувань після нападу бойовиків ХАМАСу на Ізраїль. За його даними, щонайменше 2 215 палестинців, у тому числі 724 дитини, загинули і 8 714 людей отримали поранення. Кількість загиблих в Ізраїлі становить 1 300 людей і щонайменше 3 400 поранених.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази. Проте протягом всього часу до сьогодні між регіонами велися атаки з повітря.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації