Швейцарія виграла Євробачення 2024. Україна - третя! Стало відомо, глядачі яких країн віддали нам найбільше балів

В ніч з 11 на 12 травня у Мальме (Швеція) пройшов гранд-фінал 68-го Міжнародного пісенного конкурсу Євробачення, в якому визначився переможець і країна, яка приматиме Євробачення 2025.

У Мальме відбувся гранд-фінал Євробачення 2024. Глядачі побачили виступу 25 країн-учасниць конкурсу замість 26-ти, адже Швецію і її представника Йоста Кляйна дискваліфікували в день фіналу через інцидент, що стався після виступу шведа у другому півфіналі.

Співак пропустив репетиції у п’ятницю, поки тривало розслідування в тому числі поліцією. Отже у гранд-фіналі виступили 10 і 9 фіналістів, які кваліфікувалися із півфіналів, п’ять країн-засновниць конкурсу Велика Британії, Німеччини, Італії, Іспанії і Франції і країни-господарки Швеції, передає NV.

Переможець Євробачення 2024 — Швейцарія — Nemo

Після підрахунку голосів національних журі та глядацького голосування переможцем Євробачення 2024 стала Швейцарія і співак і небінарна особа Nemo з піснею The Code. Nemo стали першою небінарною особою в історії переможцем в історії Євробачення.

За результатами голосування національних журі отримала 365 балів, за результатами глядацького — 226 балів. Загальна кількість балів — 591.

Скріншот відео

Стало відомо глядачі яких країн віддали Україні найбільше балів:

68-й Міжнародний пісенний конкурс Євробачення приймала Швеція завдяки перемозі співачки Loreen із піснею Tatoo. І це була друга перемога Loreen Євробачення. Вперше це сталося у 2012 році із піснею Eurphoria. Швеція приймала Євробачення всьоме. Загалом у цьогорічному конкурсі взяло участь 37 країн, щоправда Швеція була дискваліфіковану у гранд-фіналі.

Люксембург повернувся на конкурс після 31-річної відсутності. Востаннє країна брала участь у конкурсі 1993 року. У першому півфіналі виступило 15 країн, зокрема і Україна. У другому півфіналі - 16 країн.

Україну на Євробаченні 2024 представляли українські виконавиці alyona alyona і Jerry Heil із піснею Teresa&Maria. Із цією піснею вони стали третіми.

Представники Швейцарії Nemo з піснею «The Code» здобули перемогу та отримали 591 бал у Пісенному конкурсі Євробачення-2024, що відбувся 11 травня у Мальме. Хорватія з 547 балами посіла другу позицію, Україна отримала 453 бали.

Суспільне Мовлення транслювало грандіозне шоу на всіх платформах: телебаченні, радіо та диджиталі.

alyona alyona & Jerry Heil виступили з піснею «Teresa & Maria» під номером 2. Наші співачки виступили з постановкою від дворазової номінантки «Ґреммі» — Таню Муіньо.

Після виступу alyona alyona & Jerry Heil звернулися зі сцени: «Unity for the world! Peace and Freedom for Ukraine!»

Загалом у фіналі 68-го Пісенного конкурсу Євробачення виступили представники 25 країн.

Речницею України на 68-му Пісенному конкурсі була переможниця Євробачення-2016 Jamala — саме вона оголосила 12 балів Національного журі для Швейцарії в прямому ефірі гранд-фіналу з укриття в Києві.

Зіркові виступи Євробачення-2024

Бйорн Скіфс на початку Гранд-фіналу 68-го Пісенного конкурсу заспівав відому пісню «Hooked on a Feeling», демонструючи світу музичну спадщину Швеції.

Учасники Євробачення виходили на парад прапорів на сцену під хіти Icona Pop, Roxette, Ace of Base, Axwell та Ingrosso і ABBA.

Під час голосування на сцену Євробачення вийшла одна з найвідоміших шведських попгруп «Alcazar», яка 5 разів брала участь у шведському національному відборі на Євробачення Melodifestivalen, проте жодного разу не потрапила на конкурс, до цього вечора.

Згодом звучить пісня-переможець Євробачення-1974 року, на екранах, що висять над сценою, демонструються різні кліпи ABBA. Шарлотта Переллі, Карола та Кончіта Вурст вийшли на сцену і співають «Waterloo». Цього року виповнюється 50 років відтоді, як гурт «ABBA» здобув для Швеції свою першу перемогу на Пісенному конкурсі Євробачення.

Фінальний виступ шоу — Лорін, яка двічі виграла Євробачення 2023 року. Вона виконала свою нову пісню «Forever», яка змішується з новою версією пісні-переможниці «Tattoo».


ДО РЕЧІ:


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації