У заповідній зоні в селі Ломачинці біля Усладу виявили незаконну рубку близько 300 дерев різних порід. Поліція порушила кримінальне провадження

Небайдужі жителі Сокирянської громади та працівники НПП «Хотинський» в заповідній зоні виявили незаконну рубку в селі Ломачинці (біля Усладу), близько 300 дерев різних порід площею приблизно 1.0 га (дуб , акація, граб та інші породи дерев) вік дерев біля 100 років. Зі слів робітників підготовка території для аеродрому для малої авіації.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив депутат Новодністровської міської ради, відомий громадський активіст Ігор Нажига.

За його словами, наразі на території м.Новодністровськ, на штраф майданчику знаходиться вантажний автомобіль ДАФ Хмельницької реєстрації завантажений незаконною деревиною.

А так, як ми всі знаємо, що в Сокирянській громаді без відома Козака Василя Васильовича, ніхто і нічого не робить, а тим більше в Ломачинцях і біля Усладу, то виникають логічні питання, чи не так??? До Дністра проїхати не можна, бо бережемо ліс, а якщо потрібно аеродром, то будь ласка, - пише Ігор Нажига.

Здається мені, що програма Президента була посадити мільярд дерев, а не зрубати!!! Чи все ж для батька нардепа від Слуги народу, закони інші?

"Цікаво, чи помітять це праоохороні органи, чи як і десятки років до цього, не посміють виступати проти «царька»? Бо ж для «хрещеного батька Сокирянського лісгоспу», та коли твій друг керує обласним, створити якісь документи не буде проблемою, - переконаний депутат Новодністровської міської ради.

Допис Ігоря Нажиги викликав великий інтерес у соцмережах. Люди активно коментують його допис.

Суспільний резонанс змусив прокоментували ситуацію Сокирянське лісове господарство. У коментарях під дописом депутата Новодністровської міської ради вони відхрещуються від вирубки і зазначають, що “ні Сокирянський лісгосп, ні Чернівецьке обласне управління лісового та мисливського господарство ніякого стосунку до заготівлі деревини в межах природно-заповідного фонду не мають, а згадана у дописі ділянка не входить до меж підприємства. Відповідно до Указу Президента ще у 2011 році ДП «Сокирянське лісове господарство» передало під охорону національному природному парку «Хотинський» 2 818 гектарів лісових угідь, які розкинулись вздовж річки Дністер. В тому числі, і масив, на якому проводилась дана заготівля деревини. ”Впевнені, що правоохоронні органи перевірять всі факти, і у разі порушень притягнуть винних осіб до відповідальності", - йдеться в коментарі лісового господарства.

ОНОВЛЕНО

Буковинські поліцейські розслідують незаконне вирубування дерев на природоохоронній території в Дністровському районі

Про злочин проти довкілля до поліції повідомило керівництво Національного природного парку «Хотинський». Зі слів заявника, на ділянці лісу в межах села Ломачинці невідомі зловмисники протиправно зрубали більше 250 дерев різних порід. Співробітники відділення поліції № 1 (м. Сокиряни) Дністровського районного відділу поліції оглянули місце події, опитали можливих свідків та очевидців і на підставі отриманої інформації розпочали кримінальне провадження.

Як повідомляє відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області, територія незаконної порубки дерев становить приблизно пів гектара.

На вказаній ділянці лісу, яка є природоохоронною територією загальнодержавного значення, поліцейські виявили 253 пні спиляних дерев, у тому числі й цінних порід. А саме: 35 дубів, 69 ясенів, 40 кленів, 92 акацій, 7 черешень, 2 груш, 3 грабів, 3 шовковиць і 2 лип.

Правоохоронці опитали працівників НПП «Хотинський», осіб, причетних до порубки вказаних дерев, а також безпосередніх виконавців незаконних робіт.

Під час огляду місця події поліцейські вилучили вантажівку із причепом і лісодеревиною, колоди дерев різних порід і розмірів та інші речові докази.

Слідчі поліції внесли відомості про правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань з кваліфікуючими ознаками частини 3 статті 246 (Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу) Кримінального кодексу України.


Коментарі:
Більше новин по темі: